Apskates objekti Saldū
Saldus vārds lielākajai daļai latviešu asociējas ne tikai ar gardajām “Saldus gotiņām”, bet arī ar vecāko rokfestivālu Latvijā – “Saldus sauli”, kas pirmo reizi piedārdināja Kalnsētas parku 1987. gadā. Festivāls tika veltīts saldenieka Ērika Ķiģeļa piemiņai.
No Saldus nācis arī dzejnieks Māris Čaklais, kā arī gleznotājs Janis Rozentāls. Daudzi Saldus apskates objekti veltīti talantīgajiem saldeniekiem, godinot viņu pienesumu latviešu kultūrā.
Saldum piemīt ne tikai rokmūzikas, mākslas un dzejas gars, bet arī īsti kurzemniecisks spīts – šī ir vienīgā pilsēta Latvijā, kas iznīcināta vismaz trīs reizes, bet vienmēr atdzimusi no jauna.
Apskates objekti mākslas un kultūras cienītājiem
Brīžiem var šķist, ka teju visi apskates objekti Saldū saistīti ar Jani Rozentālu. Visiespaidīgākie ir bronzas tēli, kas izvietoti uz Sv. Jāņa baznīcas trepēm. Skulptūras atveido septiņus tēlus no Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma”, ļaujot katram nostāties tiem blakus un iejusties ainiņā no svētdienas dzīves Saldū.
Rozentāla tematika turpinās uz vairāku ēku sienām, kur tapuši lielformāta gleznojumi pēc mākslinieka darbu motīviem.
Mārim Čaklajam veltīts interaktīvs vides objekts “Dzejolis par to, kas iznāk”, aicinot pilsētas viesus iepazīties ar dzejnieka daiļradi.
Apskates objekti dabas mīļotājiem
Visskaistākā Saldus ainava paveras no Biļļu kalna skatu laukuma. Burvīgajā panorāmā ietilpst ne tikai pati pilsēta, bet arī Saldus pilskalns un ezers. Vairāki Saldus apskates objekti piemēroti fotografēties gribošajiem, īpaši iespaidīgs ir skatu laukumā uzstādītais uzraksts “Saldus”. Līdzīga dizaina “U” burts gaida ciemiņus arī pilsētas centrā.
Dabas mīļotājiem jauku pastaigu sola Cieceres dabas taka, kas labiekārtota ar koka laipiņām un izgreznota ar košiem apstādījumiem.
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta šī Kurzemes pilsēta? Saldus apskates objekti tevi jau gaida!