Atrakciju parki Latvijā 

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Kad prāts nesas uz ēverģēlībām, jestru ālēšanos un kārtīgu izpriecāšanos draugu vai ģimenes lokā, vērts izpētīt, ko labu piedāvā atrakciju parki Latvijā. Plašajā piedāvājumu klāstā atrodamas dažādas aktivitātes ikvienai gaumei.  
Drosminiekus ciemos sauc šķēršļu trases koku galotnēs, kur iespējams pārbaudīt savu izveicību, līdzsvaru un bezbailības līmeni. Vēl lielākus adrenalīna cienītājus gaida trošu nobraucieni, kas elpai liek aizrauties no sajūsmas, bet pašam sajusties kā putnam. Bērnus vilina košas un raibas piepūšamās atrakcijas, bumbiņu baseini un iespēja kārtīgi izlēkāties pa batutiem. Ūdens mīļotājus kārdina ūdens atrakciju parki, kuros izklaides tīkotājus sagaida šļūcamās trubas, baseini ar bangojošiem viļņiem, pirtis un piepūšamās ūdens atrakcijas. Ģimenes ar bērniem aicina kompleksie atrakciju parki, kur ikviens ģimenes loceklis var atrast sev tīkamāko izklaidi, tādi atrodami Siguldā, Ventspilī, Inčukalnā, Rīgā un citur.

Piedzīvojumu parki


Lielākais piedzīvojumu un atrakciju parks Baltijā meklējams Siguldā, kur viesus gaida “Tarzāns”. Viena no populārākajām aktivitātēm ir lodāšana pa šķēršļu parku, kurā pieejamas desmit trases, kas aicina uz piedzīvojumiem pat divdesmit metru augstumā virs zemes. Gaujas tuvums un trases augstums ļauj baudīt gleznainas ainavas. Parkā pieejamas dažādu grūtības līmeņu trases, kas piemērotas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ja ir vēlme savu adrenalīna līmeni uzdzīt vēl nebijušos augstumos, vērts iemēģināt nobraucienu pa trosi ar velosipēdu vai sniega dēli. Siguldā pieejama arī rodeļu trase. Ja labi pacenšas, var sasniegt pat 40 km/h lielu ātrumu. Kamēr bērni dauzās pa kameršļūkšanas trasi vai batutu parku, vecvecāki tikmēr var izvizināties ar krēslu pacēlāju, baudot Gaujas senlejas krāšņos skatus. Siguldā pieejami gumijlēkšanas batuti, piepūšamās atrakcijas, katapulta, milzu šūpoles un citas izklaides. “Tarzāna” šķēršļu parki atvērti arī Jūrmalā, Liepājā, Tērvetē un Daugavpilī, cits no cita atšķiroties ar trašu un šķēršļu skaitu, kā arī ar nobraucienu garumu.  
Līdzīgi piedzīvojumu parki atrodami arī citviet Latvijā. Jau tajā pašā Siguldā ciemiņus gaida vēl viens aktīvās atpūtas parks – “Mežakaķis”. Piedāvājumā ir septiņas dažādas grūtības pakāpes šķēršļu trases, kur par piedzīvojumiem pilnu dienu gādā troses, tiltiņi, baļķi, tīkli un citi šķēršļi, kas izvietoti augstu gaisā starp kokiem. Arī te tiek piedāvāta piedzīvojumu parku klasika – nobrauciens pa trosi. Kāpelēšanas entuziastiem patiks arī klinšu siena, uz kuras attīstīt klinšu kāpšanas pamatprasmes. “Mežakaķis” atvērts arī Rīgā, Mežaparkā.  
Šķēršļu trase starp koku galotnēm meklējama arī Valmieras Sajūtu parkā. Pusotra kilometra garumā trase aizved līdz pat Gaujas krastam. Šai trasei nav dažādu grūtības pakāpju, tomēr ir atsevišķi atzari, kas paredzēti adrenalīna tīkotājiem. Kad sasniegts trases beigu punkts, kāpelētāju sagaida burvīgs atalgojums – iespēja laisties nobraucienā pa trosi pāri Gaujai un atpakaļ. Neaizmirstamas emocijas un skaisti skati garantēti! Kamēr jaunieši izklaidējas šķēršļu joslā, pārējā ģimene var izbaudīt Baskāju takas neparasto un relaksējošo pieredzi.

Tīklu parki


Ja ir vēlme pēc izklaidēm svaigā gaisā starp koku galotnēm, tomēr bailes no augstuma vai švaka līdzsvara izjūta liedz nodarboties ar šķēršļu trašu pievarēšanu, lielisku risinājumu piedāvā tīklu parki. Tie ir atrakciju parki, kas ideāli piemēroti ģimenēm ar bērniem. Tīklu parki sniedz iespēju kārtīgi izlēkāties un izālēties pēc sirds patikas, dauzoties pa atsperīgajiem tīkliem, kas apmeklētājus iejož no visām pusēm. Latvijā pirmais tīklu parks meklējams Līgatnē, bet tam līdzīgi izveidoti arī Jūrmalā, Tērvetē un Daugavpilī, savukārt Valmierā pieejams tīklu kubs. 

Ūdens atrakciju parki


Uz aizraujošām izklaidēm ūdenī aicina vairāki ūdens atrakciju parki. Lielākais no tiem ir Līvu akvaparks Jūrmalā, kas atvērts visu cauri gadu. Ūdens atrakciju parks piedāvā četras zonas: aktīvo izklaidi ar slidkalniņiem, mierīgo atpūtu ģimenei, SPA, kā arī vasaras āra baseinus. Neparastākais Līvu akvaparka piedāvājums ir tornado slidkalniņš, kas adrenalīna medniekus sola sagriezt kārtīgā virpulī, bet pēc tam aizskalot milzīgā piltuvē. Tas esot vienīgais šāda veida slidkalniņš visā Eiropā! Akvaparkā pieejami arī klasiskie slidkalniņi, kas savā starpā atšķiras ar ātrumu, līkumiem un adrenalīna devu. Pavisam neparastas sajūtas sola melnais slidkalniņš, kur šļūkšana notiek tumsā, sprakšķot zibenim un dārdot pērkonam. Akvaparkā izbaudāms arī mākslīgo viļņu baseins, niršanas baseins un citas izklaides.  
Vasaras sezonā uz aizraujošiem šļūcieniem apmeklētājus aicina arī Pludmales akvaparks Ventspilī, kur pieejami trīs dažādi baseini, vairāki slidkalniņi, kā arī īpaši pielāgotas ūdens atrakcijas bērniem. Visu cauri gadu līdzīgi ūdens prieki meklējami Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā, kur pieejams arī baseins ar viļņiem. Izklaides ūdenī piedāvā arī piepūšamie ūdens atrakciju parki. Tādi atrodami, piemēram, Mārupē un Daugavpilī. Piepūšamo atrakciju pilsētiņa ūdenī nevienu neatstās vienaldzīgu. Tur var lēkāt, skriet, šļūkt un jautri pavadīt laiku.

Atrakciju parki bērniem


Vispopulārākais bērnu atrakciju parks meklējams Lēdmanes pusē, kur mājo izklaides parks “Avārijas brigāde”. Parkā iespējams izstaigāt “Avārijas brigādes” pilsētiņu un satikt savus iemīļotos multfilmas varoņus. Parkā mazos rakarus sagaida arī baisi dinozauri ar asiem zobiem, kārtīgi izšūpot sola milzu svārsts, bet jautrais kāpurs izvizina jautrā braucienā. Parkā pieejama īpaši bērniem izveidota virvju trase, kur trenēt līdzsvara izjūtu pavisam nelielā augstumā.  Tur meklējami arī dažādi karuseļi, piepūšamais ūdens atrakciju parks, lecamspilveni un citi brīnumi. Bērniem garlaicīgi nebūs ne mirkli! Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis elpu aizraujošas izklaides? Atrakciju parki tevi jau gaida!