Izjādes ar zirgiem Latvijā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Daudzi cilvēki jau kopš bērnības sapņo par zirgiem, tomēr citus šie lielie dzīvnieki biedē. Izjādes ar zirgiem ir lielisks veids kā piepildīt bērnības sapņus vai pārvarēt bailes, turklāt šāda laika pavadīšana nodrošina gan veselīgas fiziskās aktivitātes, gan daudz mierīgāku prātu. Kopā būšana ar zirgiem spēj nomierināt un atstāt terapeitisku iedarbību pat uz vissatrauktākajiem pilsētas darbarūķiem. Izjāde ar zirgu var palīdzēt nonākt saskaņā ar sevi un dabu, kā arī piedzīvot burvīgus un atmiņā paliekošus mirkļus. Kas gan var būt skaistāks par saprašanos ar tik cēlu dzīvnieku teju no pusvārda? Laiks pārvērst filmā redzētos romantiskos skatus ar pāriem saulrietā vai mežonīgiem piedzīvojumiem pie dabas krūts par realitāti. Turklāt nemaz nevajag daudz, lai to īstenotu.  
Zirgu izjādes ir lielisks veids kā iepazīt apkārtni un paskatīties uz to no cita skatu leņķa gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Tā ir burvīga aktivitāte, ko ieplānot savā nākamajā ceļojumā – vai tās būtu zirgu izjādes Vidzemē gar kādu no gleznainajām upēm, zirgu peldināšana Latgales ezeros, zirgu izjādes Kurzemē cauri biezajiem mežiem, laiskas izjādes ar zirgiem Rīgas tuvumā, pārgājiens zirga mugurā pāri Zemgales līdzenumiem vai pat vēlas vakara izjādes ar zirgiem Rīgā. Galvenais ir vēlme, apņēmība un piedzīvojumu gars.

Izjādes ar zirgiem iesācējiem


Ja arī līdz šim nav sēdēts zirga mugurā, nekad nav par vēlu to iemēģināt. Lielākā daļa staļļu un jāšanas klubu piedāvā instruktora vai trenera pakalpojumus. Atkarībā no vēlmēm var ķerties klāt jāšanas apmācībām no pašiem pamatiem vai instruktora pavadībā izmest kādu loku pa tuvējo mežu un pļavām. Iesācējiem parasti tiek doti mierīgi un nosvērti zirgi, kuriem nepiemīt negantas rakstura iezīmes, padarot pirmo sastapšanos ar zirgu par patīkamu pieredzi.  

Izjādes ar zirgiem bērniem


Tieši bērni mēdz visvairāk ilgoties pēc sēšanās zirga mugurā, tāpēc daudzi staļļi piedāvā bērniem pielāgotas programmas un īpaši apmācītus trenerus. Vairāki staļļi pat aicina pieteikties bērnu nometnēm, kurās viņi apgūst komunikāciju ar zirgiem, zirgu kopšanu un jāšanas pamatus. Pavisam mazi ķipari zirga mugurā tiek sēdināti kopā ar vecākiem, bet lielāki bērni jāšanas iemaņas apgūst instruktora vadībā. Izjādes ar zirgiem bērniem sagādā daudz prieka un laika gaitā var pāraugt nopietnā hobijā. 

Izjādes ar zirgiem gar jūru


Kas gan var būt vēl romantiskāks par sēdēšanu zirga mugurā, kad pie majestātiskā dzīvnieka kājām puto jūras viļņi, bet fonā riet saule? Izjādes ar zirgiem gar jūru ir ideāla ideja randiņam vai kādai īpašai svētku dienai. Arī Latvijas vientulīgie liedagi vai kolorītie zvejniekciemi atklāsies pavisam jaunā gaismā, ja tie tiks iepazīti zirga mugurā. Izjāde ar zirgiem jūras malā sola neaizmirstamas emocijas un burvīgi pavadītu laiku ceļojumā.

Pārgājieni ar zirgiem


Laikā, kad pārgājieni dabā kļuvuši par vienu no cilvēku iemīļotākajām brīvā laika nodarbēm, šādus pakalpojumus piedāvā arī vairāki zirgu staļļi. Ar ko pārgājiens zirga mugurā atšķiras no izjādes? Pārgājiens būs daudz garāks, tas vedīs cauri aizraujošam apvidum un viennozīmīgi kļūs par krāšņu piedzīvojumu. Pārgājieni zirga mugurā piemēroti cilvēkiem ar vismaz nelielām iemaņām jāšanā. Īsteniem piedzīvojumu mīļotājiem tiek piedāvāti pārgājieni ar zirgiem, kas norit pat vairāku dienu garumā. Kāpēc gan neiepazīt Latviju, dodoties kārtīgā ekspedīcijā zirga mugurā? 

Skijorings ar zirgiem


Īstiem avantūristiem un ekstrēmistiem būs interesanti izmēģināt skijoringu ar zirgiem – slēpošanu, esot sasaistē ar skrienošu zirgu. Jātniekam šajā gadījumā noteikti jābūt profesionālim, taču uz slēpēm var kāpt katrs, kurš ir spējīgs uz tām noturēties un nebaidās no ātruma. Slēpes var aizstāt arī ar piepūstu riepu vai ragavām, pārvēršot sportisko aktivitāti jestrā ziemas izklaidē ar labu devu adrenalīna.

Zirgu peldināšana


Pavisam neparastas sajūtas sola sagādāt zirgu peldināšana, jātniekam paliekot zirga mugurā, kamēr zirgs nododas atveldzējošai peldei. Šī procesa laikā var izjust īpašu saikni ar zirgu, kā arī izbaudīt nomierinošo ūdens efektu. Zirgus peldina bez sedliem, tāpēc nepieciešamas iemaņas jāšanā.

Izbrauciens zirgu pajūgā


Ja no zirgiem tomēr ir maķenīt bail, bet ir vēlme šos majestātiskos zvērus iepazīt pamazām vai arī vienkārši gribas patīkamu atpūtu, izjādes vietā var izvēlēties izbraucienu kamanās vai ratos, atkarībā no gadalaika. Šī būs lieliska aktivitāte visai ģimenei, kurā līdzi var paņem arī vecmāmiņu un vectētiņu.  
Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis izjādes ar zirgiem? Latvijas labākie staļļi tevi jau gaida!