Velo noma un maršruti Latvijā 

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Kad piedzīvojumu gars neliek mieru un ilgojas pēc jauniem ceļojumiem Latvijas plašajās ārēs, pienācis īstais laiks meklēt rokā, kur atrodas tuvākā velo noma, lai piemeklētu izsapņotajam braucienam visatbilstošāko dzelzs rumaku. Ceļošana ar velosipēdu ļauj iepazīt apkārtni daudz pamatīgāk, lēnāk un kārtīgāk, turklāt nodrošina lielāku iespējamību iekulties neaizmirstamos piedzīvojumos nekā pārvietošanās ar automašīnu. Velotūrisms piedāvā izbaudīt reibinošo pļavu smaržu, sadzirdēt putnu treļļus, sajust meža klusumu un iepazīt pat vismazākos Latvijas ciemus, kā arī kārtīgi izkustēties svaigā gaisā. 

Velomaršruti Latvijā


Latvijai cauri vijas trīs Eiropas nozīmes velomaršruti, kas var kalpot par lielisku iedvesmu ceļojumam vai kādam no ceļojuma posmiem. Viens no šiem maršrutiem ved apkārt Baltijas jūrai, otrs savieno Eiropas tālāko punktu Nordkapu ar Atēnām, bet trešais seko Dzelzs priekškara vēsturiskajām pēdām. Visi šie maršruti izved cauri arī Baltijas valstīm. Vidzemē velobraucējus priecē Zaļie dzelzceļi – izbijušas dzelzceļa līnijas, kas pārvērstas velotūrismam un pārgājieniem piemērotos maršrutos. Zaļo dzelzceļu lielākā burvība ir neparastās sajūtas, kas pārņem, sekojot bezgalīgi taisnai vilciena stigai, kā arī iespēja laiku pa laikam aplūkot vecās dzelzceļa stacijas un citus vēstures lieciniekus. Teju katrā reģionā izveidoti arī vietējas nozīmes velomaršruti, kas izved cauri apkārtnes skaistākajām vietām, romantiskākajām muižām, aizraujošākajiem muzejiem un dabas bagātībām. Daļa velomaršrutu ir marķēti dabā, bet daļa – iezīmēti tikai kartē.

Kādu velosipēdu izvēlēties?


Pilsētas velosipēdi

Ja padomā romantisks izbrauciens pa pilsētas ieliņām, tad jālūkojas uz pilsētas velosipēdu pusi. Tie ir piemēroti ērtai lietošanai pilsētvidē, nodrošinot patīkamu apkārtnes iepazīšanu. Pilsētas velosipēdi ir kompakti un vienkārši, tomēr jāņem vērā, ka šis velosipēdu veids der vienīgi cietam ceļa segumam, tāpēc to nevajag izvēlēties ceļojumam pa grants ceļiem vai smiltīm. Velo noma Rīgā ļauj iepazīt galvaspilsētas skaistākās pērles, kā arī pavisam nezināmas nomales. Pilsētas viesiem tiek piedāvāti neskaitāmi tūrisma maršruti – apkārt Rīgas centra parkiem, cauri jūgendstila šedevru piebārstītām ielām, šarmantajā Torņkalnā, noslēpumainajā Maskavas forštatē un citur. Velo noma Mežaparkā aicina uz kārtīgu izkustēšanos, lai pievilktu pilnas plaušas svaiga gaisa. Velo noma Liepājā mudina izvēlēties kādu no gatavajiem velomaršrutiem vai ļauties piedzīvojumam vēju pilsētas ielās un iepazīt vecpilsētu, Karostu un citus pilsētas nostūrus. Velosipēds ir ērts pārvietošanās līdzeklis Liepājas iepazīšanai, jo tūristu vidū iecienītākās pilsētas daļas, vecpilsēta un Karosta, izvietojušās kanāla pretējos krastos, bet divritenis ļauj šo distanci ātri pievarēt. Lieliski attīstīts veloceliņu tīkls meklējams Ventspilī. Velo noma Ventspils iepazīšanu pārvērš aizraujošā aktivitātē visai ģimenei, jo pilsētā izveidoti vairāki tematiski maršruti, atliek vien izvēlēties savai gaumei atbilstošāko vai izbraukāt tos visus. Vairākās pilsētās pieejama pašapkalpošanās riteņu noma, kas ļauj ērti iznomāt riteni jebkurā diennakts laikā, turklāt vēlāk to var atstāt arī citā tās pašas firmas nomas punktā. Tas ļauj doties ne tikai apļveida, bet arī lineārā maršrutā.  

Tūrisma velosipēdi

Ja ieplānotais ceļojuma maršruts ved cauri ne tikai pilsētām, bet arī lauku ceļiem un meža takām, tad vispiemērotākais būs tūrisma velosipēds. Šis ir visuniversālākais no velosipēdu veidiem, kas der teju jebkāda seguma ceļiem un dažāda garuma izbraucieniem. Ar šādu braucamo var droši iepazīt Zaļos dzelzceļus, kā arī daudzveidīgo reģionālo un tematisko velomaršrutu klāstu. Piemēram, ciemos aicina gleznainā Vecpiebalgas puse, kur var doties pa pēdām literāram tematiskajam maršrutam. Skaistus piedzīvojumus sola Slīteres Nacionālā parka velomaršruts cauri lībiešu ciemiem. Krāšņā ekspedīcijā sauc Daugavas loku maršruts. Ar lielu putnu sugu daudzveidību vilina maršruts Dvietes palienē. Arī Kuldīgas romantiskās ieliņas mudina meklēt, kur ir tuvākā velo noma. Ogre saviem viesiem piedāvā vairākus izzinošus maršrutus tuvējā novadā. Ceļotājam vien jāizvēlas kāds no neskaitāmajiem maršrutiem un jāsēžas virsū tūrisma velosipēdam. 

Elektriskie velosipēdi

Ja paredzēts izbrauciens pa izteikti kalnainu reljefu, tomēr ceļotāju vairāk interesē apkārtnes skatu baudīšana un piedzīvojumi, nevis fiziski nogurdinošs treniņš, tad vērts meklēt, kur atrodama elektro riteņu noma. Viena no šādām vietām ir Sigulda. Velo noma aicina izbaudīt Gaujas senlejas gleznainos kalnus un lejas. Pateicoties elektro ritenim, apkārtnes pauguru pieveikšana neprasīs pārāk lielu fizisko piepūli, un šādā piedzīvojumā var doties pat vecākās paaudzes ceļotāji.

Pludmales velosipēdi

Ja vilina smilšainie liedagi un jūras viļņi, tad jālūkojas pēc pludmales velosipēda. Šiem velosipēdiem raksturīgas īpaši platas riepas, kas atvieglo braukšanu pa smiltīm. Pludmales velosipēdi veidoti tā, lai mīšanās pa smiltīm braucējam neradītu papildu nogurumu, bet ļautu izbaudīt patīkamu un nesteidzīgu atpūtu. Velosipēdi piemēroti arī braukšanai pa cietu segumu, tāpēc var ideāli apvienot pilsētas apskati ar liedaga baudīšanu.

Ūdens velosipēdi

Ja šķiet, ka ciemos sauc ezeru rāmais gars, varbūt jāapsver nevis piedzīvojums uz sauszemes, bet gan uz ūdens. Šim nolūkam piemērota ūdens velosipēdu noma. Lai gan ūdens velosipēdi galīgi neizskatās pēc saviem sauszemes brāļiem, tomēr princips paliek nemainīgs – sēdi un minies. Lieliska aktivitāte ģimenēm ar bērniem. Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis aizraujošus piedzīvojumus uz velosipēda? Tuvākā velo noma tevi jau gaida!