Ūdenstūrisms un laivu noma Latvijā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Neskaitāmas upes, ezeri un jūra piedāvā aizraujošus laivošanas maršrutus visām gaumēm. Daži laivošanas entuziasti nespēj nosēdēt mierā un ik gadu ar lielu nepacietību gaida, kad pavasara pali ļaus mesties pārgalvīgā piedzīvojumā, ūdenim ārdoties baltās putās, šļakatām, airiem un smiekliem ejot pa gaisu. Citi dod priekšroku laiskai atpūtai mierīgā un rāmā upē, ērti iekārtojoties laivā un baudot garām slīdošo ainavu. Vēl citiem labāk patīk ezeru maigie vilnīši vai jūras negantās bangas. Atliek vien izpētīt laivu nomas, izvēlēties īsto ūdenstilpni un doties piedzīvojumā. 

Ūdenstūrisms un laivu noma Vidzemē


Īsta ūdenstūrisma klasika ne tikai Vidzemes, bet visas Latvijas mērogā ir nešpetnā Amata, kas palu laikā trako ne pa jokam. Pavasara laivošana Amatas krācēs daudziem ir ikgadēja tradīcija jau gadu desmitiem. Padomju laikos uz laivošanas sacensībām “Amatas straume” plūduši laivotāju pūļi no visām PSRS malām.  
Salaca, vēl viena Vidzemes skaistule, iet pie sirds teju katram laivotājam, gan lielam, gan mazam. Upes tecējumā mierpilni posmi mijas ar aizraujošām straujtecēm, turklāt krastus rotā skaisti klinšu atsegumi. Noslēgumā ceļotājus sagaida nēģu tači un jūras šalkas.    
Vidzemē meklējama arī viena  no populārākajām ūdenstūrisma upēm Latvijā – Gauja. Rāma upe, kuras krastos slejas neskaitāmas klintis, pilis, muižas, aicinot piestāt krastā un iepazīt dabas un kultūrvēsturiskās bagātības.  
Laivu noma Vidzemē pieejamas plašā skaitā. Savus pakalpojumus piedāvā atpūtas bāze “Baiļi”, “Amatas laivas”, “Makars”, “Vidzemes laivas” un citi.

Ūdenstūrisms un laivu noma Kurzemē


Kurzemē laivotājus gaida Abava, ūdenstūrisma klasika, kas īpaši piemērota ģimenes aktivitātēm. Vasarās Abavas straume ir mierīga, un arī krāces nesagādā nekādas raizes, tāpēc šī ir lieliska upe tiem, kuri laivā sēž pirmo reizi.  
Ja prāts nesas uz neparedzamiem piedzīvojumiem, kur var nākties nest laivu cauri sausākām vietām vai pārkritušu koku labirintiem, jādodas uz Roju. Posmā starp Lubes dzirnavām un Mārkciemu Roja rit cauri iespaidīgai kanjonveida ielejai, kas ir visai netipiski Kurzemes upēm.  
Neparastu izjūtu cienītājiem pie sirds varētu iet laivošana jūrā ar īpaši pielāgotiem jūras kajakiem. Viens no interesantākajiem galamērķiem Kurzemes piekrastē noteikti ir Kolkas bāka, kas citādi aplūkojama vien no krasta.  
Kurzemē pieejama laivu noma kā “Kurzemes laivas”, “Sofijas laivas”, “Niknās laivas”, “Abavas laivas” u.c.

Ūdenstūrisms un laivu noma Zemgalē


Laivošana pa Lielupi ir ideāls veids, kā apvienot dabas baudīšanu un kultūrvēsturisku objektu apskati, jo upes krastos slejas varenas pilis, muižas un baznīcas. Lielupes lēnais ritējums pieredzējušiem laivotājiem var šķist par garlaicīgu, bet ģimenēm ar bērniem būs tieši laikā.  
Piedzīvojumu meklētājus aicina neprognozējamie Misas ūdeņi. Pavasaros upes straume žigli vizina laivas uz priekšu, bet vasarās var nākties cīnīties ar bebru sastrādātiem nedarbiem un neskaitāmiem šķēršļiem. Misas krastos atrodas vairāki purvi, vietām upe iegūst pavisam mežonīgu skatu.  
Zemgalē savus pakalpojums piedāvā “Ozolaivas”, “Medņi”, “Lutauši”, “Brīvnieki” u.c.

Ūdenstūrisms un laivu noma Latgalē


Latgale aicina izbaudīt vienīgo vietu Latvijā, kur Daugava saglabājusi savu dabisko tecējumu – Daugavas lokus. Posmā no Krāslavas līdz Naujenei varenā upe piedāvā iepazīt veselus astoņus līkumus, ļaujoties ūdens rimtajam ritējumam.  
Ja reiz Latgali dēvē par zilo ezeru zemi, jādodas izpētīt arī kādu no Latgales ezeriem. Laivošanai īpaši piemērots solās būt Ežezers, salām bagātākais ezers Latvijā. Ezera ūdeņos rotājas sešdesmit septiņas salas! Ežezeram piemīt līkumaina krasta līnija, padarot braucienu īpaši gleznainu.  
Latgalē pieejama laivu noma kā “Latgale”, “Dēkaiņi”, ”Aktīva atpūta Latgalē” u.c.

Kādu laivu izvēlēties?


Kad izvēlēta gaumei atbilstošākā ūdenstilpne un saprasts, kas tad īsti jāmeklē – laivu noma Kurzemē, laivu noma Latgalē, Vidzemē vai Zemgalē, pienācis laiks aptvert, kāda laiva būs vispiemērotākā konkrētajam piedzīvojumam. Kajaks, kanoe, piepūšamā laiva vai varbūt jāmeklē supu noma?  
Braucienos pa upēm vienas no populārākajām laivām ir kajaki, ko airē ar divu lāpstiņu airi. Kajaku noma ir vispiemērotākā īstiem piedzīvojumu meklētājiem, kuri nebaidās pat no straujām upēm.  
Kanoe laivu noma piedāvā otru populārāko laivošanas veidu. Kanoe noma atbilstošāka mierīgākām upēm un garākiem braucieniem. Kanoe laivas airē ar vienas lāpstiņas airi, un tās derēs arī ģimenēm ar bērniem  
Iesācējiem, ģimenēm un draugu kompānijām vispiemērotākā būs gumijas laivu noma. Piepūšamo laivu noma nodrošinās daudz lielāku stabilitāti nekā citas laivas, kā arī iespēju lielākai cilvēku grupai pavadīt laiku kopā. Kopīgiem pasākumiem lieliski noderēs arī plostu noma.  
Ja prāts nesas uz atpūtu ezeros, tad jāapsver airu laivu noma. Atliek vien parūpēties par piknika groza saturu un, aidā, ezerā!  
Ja gribas sekot peldlīdzekļu modes tendencēm, tad jāizvēlas SUP noma. Ar šiem dēļiem var gan liegi šūpoties ezera vilnīšos, gan iekarot mežonīgas upes.   Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis aizraujošus piedzīvojumus Latvijas ūdeņos? Latvijas gleznainās upes, ezeri un laivu noma tevi jau gaida!