Slēpošanas trases Latvijā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Tiklīdz zemi pārklāj balta sniega sega, tā ļaudis ņem padusē slēpes un dodas meklēt labākās slēpošanas trases Latvijā. Slēpošana sagādā ne tikai pamatīgu devu prieka, kas tik ļoti nepieciešams gada tumšajā sezonā, bet arī ļauj pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, kārtīgi izkustēties, pievilkt pilnas plaušas svaiga gaisa un uzlabot imunitāti. Latvijas plašās āres ideāli piemērotas distanču slēpošanai, tomēr pie mums pieejamas ne tikai distanču trases, bet arī kalnu slēpošanas trases.  
Pat ja pašam slēpes neslēpjas nedz skapī, nedz garāžā, tas nav šķērslis ziemas prieku baudīšanai. Lielākā daļa slēpošanas trašu piedāvā inventāra nomu, aicinot ikvienu piedzīvot aktivitātes svaigā gaisā. Parasti slēpošanas trasēs padomāts arī par tiem, kuri ar slēpošanu līdz šim bijuši attālās attiecībās, piedāvājot instruktora pakalpojumus. 

Slēpošanas trases VidzemēKalnu slēpošanas trases Latvijā vislielākajā vairumā meklējamas tieši Vidzemē. Ņemot vērā Vidzemes gleznainos paugurus, par to nav jābrīnās.  
Viena no populārākajām kalnu slēpošanas trasēm Latvijā ir Žagarkalns, kas atrodas Cēsu pievārtē, gleznainā nogāzē pie Gaujas. Žagarkalns lepojas ar divpadsmit atšķirīga grūtības līmeņa trasēm, kas ciemos gaida gan pilnīgus iesācējus, gan pieredzes bagātus slēpotājus. Žagarkalns pārējo Latvijas slēpošanas kalnu vidū izceļas ar to, ka tur pat vasaras laikā uzglabā nelielu daudzumu sniega, lai pēc iespējas ātrāk varētu atklāt nākamo slēpošanas sezonu.  
Netālu mājo Ozolkalns, kas dižojas ar vieniem no garākajiem nobraucieniem Latvijā, sasniedzot piecsimt metru garumu. Trašu reljefs ir maz pārveidots, tāpēc slēpotājiem rodas sajūta, ka viņi atrodas īstos kalnos.    
Citas populāras kalnu slēpošanas trases Vidzemē: Gaiziņkalns, Kaķīškalns, Rāmkalni, Reiņa trase, Siguldas pilsētas trase, Baiļi.  
Vairāki slēpošanas kalni piedāvā arī distanču slēpošanas trases, piemēram, Baiļi un Reiņa trase. Distanču slēpošanas priekiem lielisks maršruts meklējams Ogres Zilajos kalnos, kur slēpotājus sagaida burvīgs skujkoku mežs ar stāvām nogāzēm un paugurainu reljefu. Arī Līgatnes dabas takas distanču slēpotājiem piedāvā maršrutu ar izteikti jūtamu reljefu. Distanču slēpošanas trases meklējamas arī Carnikavā, Ērgļos, Vietalvā, Smecerē, Vanagkalnā, Kocēnos un citur.  

Slēpošanas trases KurzemēNeparastākais slēpošanas kalns Latvijā meklējams Ventspilī, kur ziemas prieku baudītājus sveicina “Lemberga hūte”. Tas ir mākslīgi izveidots slēpošanas kalns, radīts no dažādiem būvgružiem, kas nu ieguvuši otru dzīvi. No kalna virsotnes paveras tik glauns skats, ka reiz tas atzīts par dižāko skatu Kurzemē.  
Kurzemē meklējama viena no populārākajām kalnu slēpošanas trasēm Latvijā – Milzkalns. Tur atrodamas vienpadsmit dažāda garuma un grūtības līmeņa trases, kas piemērotas visai ģimenei. Slēpošanas kalnā pieejami trīs atšķirīgu tipu pacēlāji.  
Kurzemē kalnu slēpotājus gaida arī Kamparkalns un Maķīškalns.  
Lepnais novads piedāvā visai plašas iespējas distanču slēpošanas trašu cienītājiem. Paugurainus distanču slēpošanas maršrutus sola Kamparkalns un Milzkalns. Distanču slēpošanas trases meklējamas arī Pauzera pļavās, Sveikuļos un citur. 

Slēpošanas trases ZemgalēLīdzenumiem bagātā Zemgale nevar lielīties ar daudzām kalnu slēpošanas trasēm, tomēr tur meklējams Riekstukalns, lielākais slēpošanas kūrorts Baltijā! Gleznaino Riekstukalnu iecienījuši daudzi slēpošanas entuziasti. Slēpošanas trases piemērotas gan profesionāļiem, gan iesācējiem. Kad gribas paņemt pauzīti no slēpošanas, var uzkāpt Riekstukalna skatu tornī, no kura paveras neticami plašs skats uz visu apkārtni.  
Riekstukalns piedāvā ziemas prieku baudīšanu arī distanču slēpotājiem. Distanču slēpošanas trases gaida ziemas aktīvistus arī Bebrenē, Jelgavā, Ozolniekos un citur.

Slēpošanas trases LatgalēLai gan varētu pastrīdēties, kur meklējama garākā slēpošanas trase Latvijā, tomēr uz šo titulu vispamanāmāk pretendē Sauleskalns, kas atrodas ainaviskā vieta pie Baltijā dziļākā ezera Dridža. Garākā no trasēm ļauj izbaudīt nobraucienu septiņsimt metru garumā. No kalna virsotnes var apjūsmot ne tikai Dridža daili, bet arī citus apkārtnes ezerus.  
Netālu no Rēzeknes meklējams Sarkaņkalns, kas vilina ceļotājus ne tikai ar savām slēpošanas trasēm, bet arī ar burvīgo skatu uz Latgales zilajām tālēm. Sarkaņkalns ir Adamovas ezera dabas parka augstākā virsotne. Kalnu prieku baudītājus ciemos gaida arī Egļukalns, kas īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem. Tiem, kuri negrib slēpot, bet vēlas baudīt dabas skaistumu, noderēs kalna galā ierīkotā atpūtas vieta.  
Distanču slēpotājus iepriecināt sola Stropu distanču slēpošanas trase, Grīvas mežs, Balkanu kalni, Preiļi, Ludza un citas latgaliski viesmīlīgas vietas.  

Slēpošanas trases Rīgā


Distanču slēpošanas trases Rīgā pilsētniekiem sniedz burvīgu iespēju izvēdināt galvu pēc garas darbadienas, kā arī sajust tīru prieku gluži kā bērnībā. Distanču slēpošanas trases un slēpju nomas punkti meklējami Uzvaras parkā, Purvciemā, Lucavsalā un Biķernieku mežā. Vietējie entuziasti bieži iebrauc slēpošanas maršrutus arī neskartākos Rīgas nostūros.  
Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis ziemīgas aktivitātes pie dabas krūts? Slēpošanas trases Latvijā tevi jau gaida!