Apskates objekti Ādažos

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Gaujas kreisajā krastā izvietojušies Ādaži. Apskates objekti aicina ciemos visu vecumu ceļotājus. Ādažu vārds labi zināms našķoties kāro čipsu ēdāju lokā, jo tieši Ādažos ražo Latvijā populārākos čipsus. Ādaži lepojas ne tikai ar čipsiem, bet arī ar saviem gleznainajiem ezeriem. Tuvējā apkārtnē savus ūdens spoguļus saulē mirdzina neskaitāmi ezeri un ezeriņi: Lielais un Mazais Baltezers, Lilastes ezers, Dūņezers, Lieluika un Mazuikas ezeri, Garezeri un citi. Vairāki no ezeriem dižojas ar retām augu sugām. 

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Viens no neparastākajiem apskates objektiem Ādažu apkārtnē ir Rīgas Ūdensapgādes muzejs, kas ir nozīmīgs savas jomas muzejs arī Eiropas līmenī. Muzejs ļauj izzināt ūdensapgādes attīstību no viduslaikiem līdz mūsdienām. Muzejs ierīkots telpās, kurās reiz darbojās Baltezera ūdens sūknētava. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Ādaži? Apskates objekti aicina ciemos arī dabas mīļotājus. Pašā Ādažu centrā mājo mini zoodārzs, kurā iespējams pačubināt un apmīļot trušus, ponijus, kazas, aitas un mājputnus. Dzīvnieki netiek nodalīti no apmeklētājiem, tāpēc mini zoodārzs sola aizraujošu sastapšanos ar dzīvnieciņiem. Šī vieta īpaši patiks ģimenēm ar bērniem.  
Lieliska ideja brīvdienām ir pārgājiens ap kādu no neskaitāmajiem ezeriem. Ja gribas uz ūdeni palūkoties no citas perspektīvas, var iznomāt laivu vai SUP dēli un doties jaukā piedzīvojumā.  
Apskates vietas Ādažos apkopotas vairākos velo maršrutos, kas piedāvā idejas gan apļveida, gan lineāriem izbraucieniem pa tuvējo apkārtni.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti Ādaži? Apskates objekti tevi jau gaida!