Apskates objekti Aglonā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Izvietojusies starp Ciriša un Aglonas ezeriem, mierpilnās noskaņās savus ciemiņus gaida Aglona. Apskates objekti mudina nodoties garīga rakstura pārdomām, kā arī izbaudīt klusumu pie dabas krūts. Ik gadu augustā Aglonas dzīves mierīgo ritējumu izmaina svētceļnieku straumes, kas dziedādamas plūst uz baziliku no visām Latvijas malām, lai piedalītos Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienas svētkos.

Apskates objekti arhitektūras un mākslas cienītājiem


Aglonas bazilika, kas celta vēlā baroka stilā, ar savu diženumu un varenajiem torņiem piesaista pat neticīgos. Laika gaitā tā kļuvusi par Latvijas katoļu garīgo centru. Bazilikā atrodas svētbilde “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte”, kas tiek atsegta skatam vien ļoti svinīgos gadījumus. Ļaudis mēļo, ka tai piemīt dziedinošas spējas.  
Ko vēl piedāvā Aglona? Apskates objekti brangā pulkā apskatāmi Kristus Karaļa kalnā. Starp dīķiem un pakalniem tur izvietotas koka skulptūras, kas veltītas dažādām ainām no Bībeles, kopā ar dekoratīvajiem apstādījumiem veidojot ainavisku dārzu. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Neskaitāmas apskates vietas Aglonā apvienotas burvīgos velo maršrutos, ļaujot katram iepazīt Aglonas gleznaino pusi savā nodabā. Tur kopš senām dienām kuplojuši biezi egļu meži, un tieši tā Aglona tikusi pie sava vārda, jo vietējā mēlē “egle” skan kā “agļa”.  
Laivotājus gaida Ciriša ezers. Tā viducī atrodas Upursala ar Upurkalnu, kurā izveidota labiekārtota dabas taka ar koka laipiņām un soliņiem. Leģendas stāsta, ka Upurkalnā reiz dzīvojis pareģis, kuram vietējie latgaļi upurējuši gan jaunas meitas, gan mājlopus. Dabas taku iespējams apmeklēt tikai tad, ja tavā rīcība ir peldlīdzeklis, ar ko aizpeldēt līdz salai.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta neparastā Aglona? Apskates objekti tevi jau gaida!