Apskates objekti Ainažos

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Kura ir Vidzemes mazākā pilsēta? Ainaži. Apskates objekti aicina paviesoties šajā nelielajā zvejnieku pilsētiņā un nodoties nesteidzīgām pastaigām. Ainaži izveidojušies lībiešu ciema vietā un laika gaitā attīstījušies par nozīmīgu kuģubūves centru un svarīgu ostu, par ko mūsdienās liecina vēsturiskā apbūve. Ainaži ir ideāla vieta, kur ar vienu kāju iekāpt Igaunijā, bet ar otru – stingri stāvēt uz Latvijas zemes.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ainažiem raksturīga ļoti savdabīga piekraste, jo virzienā uz Kuivižiem stiepjas nevis tik ierastā smilšainā pludmale, bet gan Randu pļavas. Randu pļavas kalpo par svarīgu ligzdošanas vietu daudziem bridējputniem un ūdensputniem, tāpēc nav brīnums, ka putnu vērotāji šeit vairākkārtīgi uzstādījuši novēroto putnu sugu rekordu. Randu pļavās kuplo un zeļ vairāk nekā četrdesmit aizsargājamo augu sugu, īsta paradīze dabas mīļotājiem! Pļavu apskatei izveidota dabas taka un putnu vērošanas tornis. Pārgājienu entuziastus ceļā sauc Jūrtaka. Ainažos meklējams aizsākums arī vienam no Zaļo dzelzceļu posmiem, kas vijas līdz Valmierai.

Apskates objekti jūrniecības noskaņu cienītājiem


Ko vēl piedāvā Ainaži? Apskates objekti aicina iztēlē aizceļot uz laikiem, kad ostā valdīja dzīvīgums, vīri devās jūrā un būvēja varenus kuģus. Zināmākais apskates objekts ir Ainažu mols, kas būvēts no laukakmeņiem un stiepjas vairāk nekā pusotra kilometra garumā. Ainažos aplūkojamas vairākas bākas. 1930. gadā celtā bāka kuģiem ceļu rāda vēl šodien. Pie vecās piestātnes meklējams mazliet senākas bākas dzelzs karkass. Pašā Ainažu centrā gozējas kādas bākas augšējā daļa, kas izglābta no noslīkšanas jūrā, sabrūkot viļņlauzim. Šī bāka kalpo kā norāde uz Ainažu jūrskolas muzeju, kurā meklējami stāsti par jūrniecības un kuģubūves vēsturi. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti Ainaži? Apskates objekti tevi jau gaida!