Apskates objekti Alsungā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Kauliņupes krastos braši skan skanīgas dziesmas ar bravūrīgiem tekstiem, jo tur mājvietu radusi par suitu galvaspilsētu dēvētā Alsunga. Apskates objekti vilina piestāt nelielajā suitu ciemā, lai nobaudītu sklandraušus un iepazītu krāšņo suitu kultūru. Tikai piesargies no suitu asās mēles – šīm sievām pēc asprātīgām piezīmēm dziļi brunču krokās nav jāmeklē! Alsungā joprojām dzīvas senās tradīcijas un ticējumi, braši plīvo sarkanie brunči ar rūtotajām villainēm, skan dūdas un sievu balsis. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Kā iespaidīgākā celtne visā ciemā minama Alsungas Livonijas ordeņa pils. Tā tiek uzskatīta par unikālu arhitektūras pieminekli, jo ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas līdz pat mūsdienām daļēji saglabājusies savā vēsturiskajā izskatā. Nesen atjaunotā pils aicina aplūkot vienas no senākajām oriģinālajām iekštelpām Kurzemē, kā arī iepazīt ekspozīciju par pils vēsturi.  
Ko vēl piedāvā Alsunga? Apskates objekti tik ātri nelaiž prom! Alsungas Dzirnavu ezerā daiļi spoguļojas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīca. Suitu kultūrā reliģija savijusies kopā ar tautas tradīcijām, un šī baznīca jau gadu simtiem kalpojusi par suitu galveno svētvietu, kas uztur dzīvu suitu identitāti. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Alsungas apkārtni vislabāk iepazīt, dodoties kādā pastaigā vai pārgājienā. Apskates vietas Alsungā apkopotas vairākos maršrutos, kas piemēroti dažāda vecuma gājējiem.  
Par Alsungas pastaigu klasiku dēvējama Žibgravas veselības taka, kas vijas gar Kauliņupes līkumiem, solot aizraujošo reljefu un upes čalošanu.  
Ja meklē ainavisku skatu, tad jākāpj Dižgabalkalnā, senajā pilskalnā, no kura paveras jauka panorāma uz baznīcu un Dzirnavu ezeru.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta skanīgā Alsunga? Apskates objekti tevi jau gaida!