Apskates objekti Alūksnē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Košā musturā savijas gleznainā daba un kultūrvēsturiskās vērtības, ezera salas iedvesmo gleznotājus, tilts spēlē mūziku, ik gadu notiek slavenākie kapusvētki Latvijā, agrās salnas un skarbā ziema liek meklēt siltumu pie mūrīša, valoda vietējo mēlē mazliet lūst, bet bānītis jestri taurē pieturā un sauc jaunos piedzīvojumos. Ziemeļvidzemes spožākā pērle Alūksne. Apskates objekti šajā mierpilnajā pilsētā piedāvā plašu aktivitāšu klāstu visai ģimenei.   

Vēstures un arhitektūras cienītājiem


Neskaitāmi apskates objekti Alūksnē kalpo par vēstures lieciniekiem, bet pats krāšņākais no tiem ir neogotikas stilā celtā Jaunā pils, kas pieskaitāma pie skaistākajiem arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Pils apbrīnojama gan no ārpuses, gan no iekšpuses, jo tās telpās mājo Alūksnes muzejs.  Gandrīz tikpat iespaidīgs ir muižas parks, kas meklējams starp Jauno pili un gleznaino Alūksnes ezeru. Parku rotā eksotiski arhitektūras objekti – Eola templis, Putnu paviljons, Aleksandra paviljons un Pomonas templis. Ar ēnainiem čukstiem gājējus tumsā mēdz nobiedēt baronu dzimtas kapenes.

Industriālā mantojuma cienītājiem


Viens no Alūksnes lielākajiem lepnumiem ir Gulbenes–Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, mīļi saukts par bānīti. Tas joprojām ik dienas kursē starp abām pilsētām, nodrošinot ne tikai izklaidi tūristiem, bet arī pārvietošanās iespējas vietējiem.   Bānīša stacijas vēsturiskajā bagāžas šķūnī ierīkota multimediāla ekspozīcija, kas aizraujošā un modernā veidā ļauj iepazīt bānīša staciju stāstus un vēstures faktus. Šajā vietā laiks paskries vēja spārniem! 

Dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Alūksne? Apskates objekti ciemos aicina arī dabas mīļotājus. Laivotāji, makšķernieki un atpūtnieki ļoti iecienījuši Alūksnes ezeru, kurā neietek neviena upe, bet ūdens ir brīnumaini dzidrs. Ezerā gozējas vairākas salas, leģendām apvītākā un visbiežāk gleznotākā ir Cepurīte. Ezera iepazīšanai var iznomāt laivu, SUP dēli vai pat noīrēt muzikālo plostu! Alūksne piedāvā jaukas pastaigas apkārt Marijas salai un Pilssalai, kas savienotas ar gājēju tiltu. Marijas sala aicina paviesoties viduslaiku pilsdrupās, bet Pilssalas viesiem noteikti jāuzkāpj Tempļa kalnā, kā arī skatu tornī, no kura paveras plaša panorāma uz visu tuvējo apkārtni. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta gleznainā Alūksne? Apskates objekti tevi jau gaida!