Apskates objekti Bauskā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Par Zemgales pērli dēvētā Bauska savus ciemiņus gaida omulīgi iekārtojusies starp trīs upēm, Mūsu, Mēmeli un Lielupi. Bauskas apkārtne jau kopš seniem laikiem dižojusies ar auglīgām zemēm un varenu graudaugu ražu. Apskates objekti Bauskā aicina ciemos visu vecumu ceļotājus, solot jauku atpūtu un krāšņus iespaidus Bauskas vārdu ik gadu popularizē vairāki liela mēroga pasākumi, to skaitā etnomūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un Lemess”, kantrimūzikas festivāls “Country Bauska” un makšķernieku vidū iecienītie “Vimbu svētki”. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Apskates objekti Bauskā mudina iepazīt pilsētas vēstures lappuses, kā arī nodoties nesteidzīgam senās apbūves baudījumam. Bauskas vecpilsētas burvība notverama tirgus laukumā, kā arī dodoties pastaigās pa Rīgas ielu, Plūdoņa ielu un mazajām šķērsieliņām starp abām ielām. Rīgas ielu vietējie iedzīvotāji izdekorējuši ar “Rožu aleju”, vecajām ēkām piešķirot jaunas vēsmas.  
Katram pilsētas viesim jāpaciemojas rātsnamā, kas reiz bijis varenākais un glītākais rātsnams visā Kurzemes un Zemgales hercogistē. Mūsdienās rātsnams atjaunots un atguvis savu sendienu burvību. Ceļotāji rātsnamā var iepazīt senās Bauskas mērvienības un pat noņemt savus mērus pēc veco laiku sistēmas. Aizraujoša aktivitāte visai ģimenei garantēta!  
Vēstures entuziastus gaida Bauskas pils, kas sastāv no divām daļām – Livonijas ordeņa pilsdrupām un Kurzemes hercogu rezidences. Pilī apskatāmas dažādas ekspozīcijas, kā arī iespējams pieteikt tematiskās ekskursijas, kuru laikā tiek piedāvāts apgūt galma dejas vai hercogu ģērbšanās paradumus. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Apskates vietas Bauskā ciemos aicina arī dabas mīļotājus. Viena no ceļotāju iecienītākajām aktivitātēm ir Bauskas dabas takas iziešana. Taka aizved līdz gleznainajai Ķirbaksalai, kur Mūsa un Mēmele izveido Lielupi.    
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta Zemgales pērle? Apskates objekti Bauskā tevi jau gaida!