Apskates objekti Cēsīs

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Viens no vilinošākajiem galamērķiem Latvijā teju jebkurā gadalaikā ir Cēsis. Apskates objekti šajā vēstures dvesmas bagātajā pilsētā atrodami visām gaumēm. Cēsis ir trešā senākā pilsēta Latvijā, kas jau Livonijas laikos kalpojusi par nozīmīgu reģionālo centru. Kopš 19. gadsimta pilsēta izslavēta ar kultūras dzīvi, un arī mūsdienās uz Cēsīm pārceļas daudzi mākslinieki, uzturot dzīvu pilsētas radošo garu.  

Dabas mīļotājiem


Dabas apskates objekti Cēsīs nevienu neatstās vienaldzīgu. Visiespaidīgākās ir Ērgļu klintis, kas cēli slejas pašā Gaujas krastā. Izmēros nelielākas, bet ne mazāk aizraujošas ir Sarkanās klintis un Rūcamavots. Pavisam neparastu skatu sola Cīrulīšu dabas takās aplūkojamās Spoguļu klintis.   Pārgājieni ir vislabākais veids, kā iepazīt Gaujas ieleju un Cēsis. Apskates objekti apkopoti dažāda garuma pārgājienu maršrutos, no kuriem daļa iekļaujas Mežtakā un Sv. Jēkaba ceļā. Ja prāts nesas uz piedzīvojumiem riteņa mugurā, var izvēlēties kādu no velo maršrutiem un iepazīt plašāku apkārtni. Gleznainie Gaujas krasti īpaši iecienīti arī laivotāju vidū. Ziemā adrenalīna cienītājus gaida Cēsu sniegotie kalni.

Kultūras baudītājiem


Cēsis jau kopš senām dienām piedāvā raženu kultūras dzīvi. Īstā vieta mūzikas gardēžiem ir koncertzāle “Cēsis”. Alternatīvākas vēsmas valda mākslas telpā “Mala”, kur vienuviet var iemalkot kafiju, aplūkot kādu izstādi un baudīt koncertus. Vēl radošāka noskaņa atrodama Ruckas muižas Mākslinieku rezidencē. Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrs “Brūzis” spēlē lielu lomu ikgadējā Cēsu Mākslas festivālā. Cēsu Izstāžu nams un Pasaules Latviešu mākslas centrs piedāvā plašu mākslas izstāžu klāstu.  

Vēstures cienītājiem


Vēstures mīļotājiem Cēsis ir īsta zelta bedre, kur bezgalīgi līkumot pa burvīgajām vecpilsētas ieliņām un iepazīties ar pilsētas vēstures lappusēm. Cēsis izslavētas ar savu viduslaiku auru, ko vislabāk var iepazīt pilsdrupās, kas nesen atjaunotas un papildinātas ar multimediālu ekspozīciju, bet vasarās aicina iepazīt senos arodus kopā ar amatniekiem. Vēl viens apskates objekts Cēsīs, kas apmeklētāju ierauj vēstures ceļos, ir Jaunā pils. Cēsu ielas, parki un laukumi ļauj iepazīt to, kā vēsture sadzīvo ar mūsdienām.  
Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis Cēsis? Apskates objekti Cēsīs tevi jau gaida!