Apskates objekti Cesvainē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Mežainajā Vidzemes augstienē omulīgi iekārtojusies Cesvaine. Apskates objekti aicina ceļotājus piestāt šajā miera ostā un izbaudīt apkārtnes gleznainos skatus. Reiz senos laikos Cesvaine bijusi daļa no ķēniņa Visvalža pārvaldītās Jersikas, vēlāk piedzīvojusi dažādus karus, bet deviņpadsmitā gadsimta beigās tikusi pie greznas pils, kas pilsētas viesus priecē vēl šodien. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


No laukakmeņiem veidotā Cesvaines pils, kas celta kā barona fon Vulfa dzimtas medību pils, tiek uzskatīta par īstenu eklektisma šedevru un deviņpadsmitā gadsimta arhitektūras pērli. Pils eksterjerā un interjerā vērojams gotikas, romānikas, renesanses un jūgendstila iezīmju sajaukums, veidojot koptēlu, kas atgādina pasaku pili.  
Kādus vēl brīnumus glabā Cesvaine? Apskates objekti brangā pulkā vērojami visā muižas teritorijā. Līdz mūsdienām saglabājušies arī muižas staļļi, klētis, alus brūzis, mežkunga māja, kavalieru māja un luterāņu baznīca, tāpēc vērts doties nesteidzīgā pastaigā un izpētīt visus muižas teritorijas nostūrus.  
Pāris kilometrus no Cesvaines meklējams kāds neparasts objekts – Kārzdabas pareizticīgo baznīca, kas reiz kalpojusi par ievērojamu pareizticības centru, bet mūsdienās ir pamesta un grimst aizmirstībā. Šī vieta patiks tiem, kurus uzrunā novārtā atstātas ēkas un to savdabīgais šarms.   

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Vairākas apskates vietas Cesvainē ceļotājus gaida pils parkā. Parkam cauri līkumo nelielā Sūlas upīte, kas aicina uz piedzīvojumiem tās krastos. Parkā atrodams arī sens pilskalns, viduslaiku pils mūra fragments un vairāki dīķi. Muižas laikos parks lepojies ar eksotisku koku stādījumiem, no kuriem neliela daļa saglabājusies arī līdz mūsdienām, piemēram, korķa koks, melnā priede, riekstkoks un citi. Jo īpaši romantiski parks izskatās pavasaros, kad tajā sakuplo zilo vizbulīšu paklāji. Viena no jaukākajām vietām parkā ir muižas tējas namiņš.