Apskates objekti Daugavpilī

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Daugavpils, reiz saukta arī par Dinaburgu, Dvinsku un Borisogļebsku, stāv Daugavas krastos un lepojas ar otras lielākās pilsētas statusu Latvijā. Jau kopš senām dienām Daugavpili raksturo tās raibais iedzīvotāju sastāvs, kurā plecu pie pleca draudzīgi sadzīvo dažādu kultūru pārstāvji: latvieši, krievi, poļi, baltkrievi, ukraiņi un citi. Kolorītais kultūru kokteilis atstājis ietekmi arī uz pilsētas arhitektūru, reliģiju, mākslu un tradīcijām. Daugavpils apskates objekti īpaši ies pie sirds industriālā un militārā mantojuma cienītājiem, kā arī mākslas un kultūras baudītājiem.

Apskates objekti mākslas un kultūras mīļotājiem


Kuri ir ceļotāju iemīļotākie apskates objekti Daugavpilī? Viens no tiem ir Marka Rotko mākslas centrs. Izstāžu centrs piedāvā iepazīties ar pasaulslavenā gleznotāja darbiem, kam piemīt maģiskas spējas ievilkt skatītāju abstraktajos krāsu laukumos un pārņemt savā varā. Centrā izzināma mākslinieka dzīve un daiļrade, kā arī aplūkojamas dažādas mainīgās ekspozīcijas.  
Vēl viens kultūras mīļotāju vidū iecienīts apskates objekts ir Daugavpils teātris. Tas ir vecākais profesionālais teātris Latvijā, kas no citiem teātriem atšķiras ar to, ka tajā izrādes veido gan latviešu, gan krievu aktieru trupas.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Viens no Daugavpils simboliem ir Daugavpils cietoksnis, pēdējais uzceltais bastiona tipa cietoksnis Eiropā. Interesanti, ka iespaidīgais cietoksnis kalpo par dzīvojamo rajonu, kurā ne tikai pastaigājas tūristi, bet savu ikdienu pavada vietējie ļaudis.  
Daugavpilī aplūkojams kāds neparasts industriālā mantojuma objekts – Daugavpils skrošu rūpnīca, vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā. Rūpnīca darbojas arī mūsdienās, un tās produkcija iecienīta mednieku vidū. Tūristi var aplūkot telpas, ieraudzīt ierīces darbībā, iemēģināt roku šaušanā, kā arī aplūkot pilsētu no rūpnīcas torņa.   Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta raibā Latgales pilsēta? Daugavpils apskates objekti tevi jau gaida!