Apskates objekti Dundagā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Dundagas pils torņa zvani reiz dziedājuši “dun-dang”, tā Dundaga tikusi pie sava vārda. Pils joprojām ir Dundagas sirds un dvēsele. Omulīgi iekārtojusies starp Dižjūru un Mazjūru, savus ciemiņus gaida Dundaga. Apskates objekti liecina par vairākām ievērojamām personībām, kuras izauklējusi Dundaga. Netālajā Kubalu skolā mācījies Krišjānis Barons, viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešiem. Savukārt, Dundagā dzimis pasaulslavenais piedzīvojumu meklētājs un krokodilu mednieks Arvīds Blūmentāls. Klīst baumas, ka tieši viņš kļuvis par prototipu galvenajam varonim filmā “Krokodils Dandijs”.  
Lai gan Dundaga ir pavisam neliela, tomēr tā labi zināma ar lustīgajiem Sklandraušu svētkiem un Vilnas burziņiem. Kurzemnieki prot svinēt!

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Ko piedāvā Dundaga? Apskates objekti vilina ciemos vēstures cienītājus. Ciema viducī, glīti spoguļojoties dīķī, slejas Dundagas pils. Tā ir lielākā pils Ziemeļkurzemē, turklāt var lepoties ar romantisku iekšpagalmu. Pilī aplūkojama Dundagas vēsturei veltīta ekspozīcija, iepazīstamas Arvīda Blūmentāla dēkas, kā arī apskatāma Latvijā vienīgā medaļu ekspozīcija. Pils telpās mitinās arī mūzikas un mākslas skola, kā arī iekārtots neliels hostelis. Varbūt tieši nakšņošana pilī ļaus sastapties ar noslēpumaino Zaļo jumpravu. Pils darbiniekiem stāstu par pils spokaino iemītnieci netrūkst.  

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Apskates vietas Dundagā dabas mīļotājiem nav tālu jāmeklē. Atliek vien doties pastaigā pa muižas parku, kurā sastopami vairāki dižozoli, to vidū arī Naudas ozols, kas attēlots uz Latvijā izdotās simts rubļu banknotes. Pavasaros parks pārvēršas pasakā, jo starp kokiem pilnā sparā uzzied vizbulītes, kas klāj zemi no vienas vietas.  
Neparastu noskaņu sola arī Kalnadārzs, sena apmetnes vieta, kur noslēpumaina aizgājušo laiku aura sajūtama vēl šodien.  
Ja prāts nesas uz garu pārgājienu vai velobraucienu, var doties pa pēdām Krišjānim Baronam, kurš savulaik ar kājām mērojis ceļu no Tartu uz Dundagu.    
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta neparastā Dundaga? Apskates objekti tevi jau gaida!