Apskates objekti Engurē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Engure ir sens zvejniekciems, kas iekārtojies starp vairākiem zemes ragiem, nodrošinot aizvēju saviem iedzīvotājiem. Engures nosaukums pirmo reizi minēts trīspadsmitajā gadsimtā, nākot no lībiešu izcelsmes vārda, kas apzīmē zušus. Ļaudis mēļo, ka tālā pagātnē Engures ezerā zuši locījušies kā negudri. Šim nostāstam un Engures vārdam par godu izveidots neparastais Zušu ciema parks.  
Laika gaitā zvejniekciems pārtapa nozīmīgā ostā, kas teju izkonkurēja Rīgas ostu, bet zviedri parūpējās, lai tā nenotiktu. Mūsdienās mierpilnais ciems aicina uz atpūtu jūras krastā. Engure, apskates objekti ciemā un jūras klātbūtne nodrošinās lieliskas brīvdienas ikkatram.

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Ja ir vēlme izzināt Engures stāstus un vēsturi, jāsoļo uz Engures Saieta namu. Tas izveidots ēkā, kur Krišjānis Valdemārs nodibināja jūrskolu, mudinot vietējo zvejnieku dēlus izglītoties un doties pasaules jūrās. Tagad tur ierīkota plaša ekspozīcija par ciema vēsturi, kur katrai lietai ir savs unikālais stāsts.  
Engure lepojas ar koka baznīciņu, vienu no retajām koka baznīcām Latvijā, kas sveika un vesela saglabājusies līdz mūsdienām, nevis pārbūvēta par mūra celtni. Šajā baznīcā krustabas piedzīvojis dzejnieks Imants Ziedonis. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Apskates vietas Engurē dabas mīļotājus aicina atpūsties pie ūdeņiem. Starp jūru un priežu mežu stiepjas pelēkā kāpa, viens no retāk sastopamajiem kāpu veidiem Latvijā.  
Netālu no Engures meklējams Engures ezers, trešais lielākais ezers Latvijā. Engures ezera piekraste ir īsta biologu paradīze, jo tur aug ap astoņsimt sugu, bet augu valsts kopumā izceļas ar savu dabiskumu. Dabas parkā ierīkotas vairākas dabas takas un putnu vērošanas torņi, aicinot ikkatru izbaudīt apkārtnes skaistumu.   
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta jaukā Engure? Apskates objekti tevi jau gaida!