Apskates objekti Gulbenē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Čuk, čuk, čuk! Kas tur brauc? Mazbānītis uz Gulbeni! Tomēr Gulbene lepojas ne tikai ar šaursliežu dzelzceļu un cēlu simbolu gulbja veidolā, bet arī ar saviem neskaitāmajiem parkiem, kas braši plaukst jau kopš muižas laikiem. Ja vietējiem pajautāsi, kura ir parkiem bagātākā pilsēta Latvijā, viņi atbildēs, ka Gulbene. Apskates objekti šajā pilsētā īpaši patiks industriālā mantojuma un dabas cienītājiem. 

Apskates objekti industriālā mantojuma cienītājiem


Viena no ceļotāju iecienītākajām aktivitātēm Gulbenē ir izbrauciens ar bānīti Gulbene–Alūksne, kas ik dienas kursē starp abām pilsētām un pārvadā ne tikai ceļotājus, bet arī vietējos.  
Ko vēl piedāvā Gulbene? Apskates objekti mudina iepazīt pilsētas industriālo mantojumu līdz kaulam. Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā visa vecuma ceļotājus vilina izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”. Tur iespējams izzināt dzelzceļa vēsturi, attīstību un iespējamo nākotni, bet pats labākais – viss notiek ļoti aizraujošā veidā. Apmeklētāji tiek aicināti iejusties mašīnista ādā, veikt vagona piekraušanas darbus, atrast ātrāko ceļu uz depo, kā arī tikt pie biļetēm uz savu sapņu galamērķi.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Apskates vietas Gulbenē sauc ciemos arī dabas mīļotājus. Gulbenē meklējams sākums vienam no Zaļo dzelzceļu maršrutiem, kas sola jauku pārgājienu vai velobraucienu. Tūrisma informācijas centrs izveidojis dažādus tematiskos maršrutus dabas un kultūrvēsturisko vērtību atklāšanai.  
Viena no neparastākajām vietām Gulbenes novadā ir akmeņu apstrādes darbnīca, kurā Latvijas ārēs atrastie pusdārgakmeņi tiek slīpēti un pulēti, līdz izskatās pēc īstiem dārgumiem! Tā ir īstā vieta, kur iepazīt Latvijas dabas bagātības un vērot procesu, kurā akmeņi pārtop rotās.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta mierpilnā Gulbene? Apskates objekti tevi jau gaida!