Apskates objekti Ikšķilē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Kura pilsēta var lepoties ar senāko mūra ēku Baltijā? Ikšķile. Apskates objekti aicina iepazīt vēstures lappuses, kā arī baudīt Daugavas rāmos ūdeņus. Ikšķile kādreiz kalpoja par Livonijas bīskapijas centru, un bīskapa Meinarda vadībā kļuva par vietu, no kurienes aizsākās kristietības izplatība Latvijā.

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Meklējot apskates vietas Ikšķilē, kā pirmo noteikti jāapciemo Sv. Meinarda salu, uz kuras atrodas Ikšķiles baznīcas drupas. Ikšķiles baznīca bija pirmā mūra celtne ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Tā kā tajos laikos šajā reģionā akmens celtniecība nebija pazīstama, bīskaps Meinards uz Ikšķili uzaicināja celtniekus no Gotlandes. Laika gaitā baznīca vairākkārtīgi cietusi karos, tāpēc līdz mūsdienām saglabājušās vien baznīcas drupas. Virs baznīcas izveidota koka nojume, bet uz salas uzstādīts milzīgs metāla krusts un akmens altāris. Sākotnēji baznīca atradusies Daugavas krastā, taču pēc upes uzpludināšanas un HES izveides tai apkārt uzbērta mākslīga sala, lai pasargātu baznīcu no bojāejas. Sala sasniedzama ar laivu, bet reizi gadā ūdens līmenis tiek pazemināts, un uz Sv. Meinarda salu iespējams nokļūt ar kājām.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Ikšķile? Apskates objekti gaida arī dabas mīļotājus. Uz romantiskām pastaigām gar Daugavas ūdeņiem aicina Rīgas HES aizsargdambis. Dodoties ekskursijā pa tuvējo apkārtni, iespējams atrast vairākus dižkokus. Turkalnē meklējams Turbu dižozols, otrs augstākais ozols Latvijā. Ikšķiles puses raženākais kadiķis meklējams Kranciemā, bet lielākā liepa – Tīnūžos.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta vēstures dvesmas bagātā Ikšķile? Apskates objekti tevi jau gaida!