Apskates objekti Jēkabpilī

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Abos Daugavas krastos braši stāv Jēkabpils, nozīmīgs novadu un ceļu krustpunkts. Pilsēta radusies, apvienojot upes labajā krastā zeļošo Krustpili ar kreisajā krastā plaukstošo Jēkabpili. Labais krasts ir pilsētas senākā daļa, par ko liecina arī Krustpils un Jēkabpils apskates objekti. Lai gan pilsētas vēsture iestiepjas daudz tālākā pagātnē, tā tikusi pie sava vārda par godu hercogam Jēkabam.  
Mūsdienās Jēkabpils ir astotā lielākā Latvijas pilsēta, kas savā klēpī izauklējusi daudzus kultūras darboņus: gleznotājus Oto un Ugu Skulmes, rakstnieci Saulcerīti Viesi, mūziķi Aigaru Grāveru, aktierus Arti Robežnieku un Dārtu Daneviču, kā arī daudzus citus. Laikam jau Daugavas līkumi iedvesmo.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Kuri ir populārākie apskates objekti Jēkabpilī? Kā pats nozīmīgākais jāmin Krustpils pils, kas iekļauta arī pilsētas logotipā. Tā slejas Daugavas krastā jau kopš 13. gadsimta un lepojas ar nesen atjaunoto Lielo zāli, kas atkal var dižoties ar burvīgiem griestu gleznojumiem, vēsturisko parketu un greznu lustru. Pilī iekārtotas vairākas jaunas un modernas ekspozīcijas, ļaujot iepazīt tuvējās apkārtnes vēsturi. Pils tornis aicina izbaudīt Jēkabpils ainavu no augšas.    
Lai gan iecienītākie Jēkabpils apskates objekti katram var būt savi, kā otrs pilsētas simbols jāmin Svētā Gara vīriešu klosteris, kas arī attēlots pilsētas logotipā līdzās pilij. Klosteris celts bizantiešu stilā, un tā pieci kupoli kļuvuši par zīmīgu Jēkabpils panorāmas sastāvdaļu. Klostera teritorijā atrodas kāda pavisam mazītiņa baznīca – Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja baznīca. Apbrīnojami, ka Jēkabpilī apskatāmi veseli desmit dievnami, kas pārstāv vairākas konfesijas.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta šī pilsēta Daugavas krastos? Jēkabpils apskates objekti tevi jau gaida!