Apskates objekti Jelgavā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Cēla un stalta Lielupes krastos slejas Jelgava, kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogistes galvaspilsēta. Jelgavas apskates objekti ciemos sauc gan dabas mīļotājus, gan vēstures cienītājus. Pilsēta un novads zināms ne tikai ar pilīm, muižām, baznīcām un dabas bagātībām, bet arī ar diviem neparastiem festivāliem. Ik ziemu Jelgavā no malu malām sabrauc ledus mākslinieki, lai darinātu izsmalcinātas ledus skulptūras, savukārt vasarās pilsētas viesus priecē vietējo un ārvalstu meistaru darinātās smilšu skulptūras. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Jelgavas panorāmas izteiksmīgākās celtnes gods piešķirams Jelgavas pilij, lielākajai baroka pilij Baltijā, ko projektējis slavenais arhitekts Frančesko Bartolomeo Rastrelli. Īpaši jauks skats uz pili paveras no upes pretējā krasta, pilij atspīdot Lielupes ūdeņos. Neparastākais apskates objekts Jelgavas pilī ir Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes – pils pagrabā apskatāms divdesmit viens metāla sarkofāgs un deviņi koka zārki, kuros reiz apglabāti Ketleru un Bīronu dzimtu pārstāvji.  
Jelgavas apskates objekti spēj sagādāt dažādus pārsteigumus. Īpaši iecienīts objekts ceļotāju vidū ir Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, no kura paveras jauks skats uz pilsētu, turklāt tornī iekārtotas trīs interaktīvas ekspozīcijas, kas modernā veidā ļauj iepazīt baznīcas, Jelgavas un Zemgales vēsturi. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Vairākas apskates vietas Jelgavā mudina izzināt dabu un tās vērtības. Lai cik neierasti tas izklausītos, tomēr pašā Jelgavas sirdī mājo savvaļas zirgi! Un ne jau divi vai trīs, bet gan vairāk nekā astoņdesmit! Savvaļas zirgi meklējami Pils salā zeļošajās Lielupes palienes pļavās. Pļavām piešķirts īpaši aizsargājamo dabas teritoriju statuss, jo tur zaļo nozīmīgas augu sugas, kā arī vērojama liela putnu daudzveidība. Ceļotāju priekam Pils salā uzcelts skatu tornis, no kura paveras lieliska ainava ne tikai uz palieņu pļavām un zirdziņiem, bet arī pašu pilsētu. Cauri Jelgavai līkumo vēl kāda upe – Svēte. Arī tai ir savas palieņu pļavas. Svētes upes palieņu pļavu baudīšanai izveidotas speciālas koka laipas, kas atrodas pusotra metra augstumā no zemes, lai pat pavasara pali netraucētu iepazīties ar palieni. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogistes galvaspilsēta? Jelgavas apskates objekti tevi jau gaida!