Apskates objekti Jūrmalā 

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Jūrmala jau kopš deviņpadsmitā gadsimta lepojusies ar savām kūrmājām, sanatorijām un peldu iestādēm. Svaigais priežu meža gaiss, jūra, minerālūdens un ārstnieciskās dūņas padarīja Jūrmalu par vienu no iecienītākajiem kūrortiem visā Ziemeļeiropā, šurp vilinot smalkus atpūtniekus no dažādām zemēm. Apskates objekti Jūrmalā arī mūsdienās ļauj izbaudīt slavenā kūrorta šarmu un burvību.  
Jūrmala piesaista ceļotājus ar savu divdesmit četrus kilometrus garo liedagu, bagātīgām kultūrvēsturiskām vērtībām, mežainām kāpām, Lielupes palieņu pļavām, purviem un ezeriem. Apskates vietas Jūrmalā uzrunā gan dzīves baudītājus un laiskas atpūtas cienītājus, gan dabas mīļotājus. 

Apskates objekti arhitektūras un kultūras cienītājiem


Viena no raksturīgākajām Jūrmalas iezīmēm ir tās romantiskā koka arhitektūra ar grezniem kokgriezumiem, dekoratīviem tornīšiem un stiklotām verandām. Vēl joprojām gaisā var notvert aizgājušo gadsimtu vasarnīcu laiskā dzīvesveida auru. Lai iepazītu Jūrmalas koka arhitektūru, jādodas nesteidzīgā pastaigā, ko vērts sākt ar Jūras ielas apskati, jo tieši tur rindojas pašas greznākās vasarnīcas.  
Ar savu košo ārieni apmeklētājus vilina Aspazijas māja. Tā ir lieliska iespēja ielūkoties divdesmitā gadsimta trīsdesmito gadu arhitektūras pērlē un iepazīt dzejnieces Aspazijas daiļradi. Īpašu atmosfēru uzbur laikmetu raksturojošs interjers ar jaukām verandām, greznu salonu un neskaitāmiem mākslas darbiem.  
Citos toņos, bet tikpat spilgts ir Bulduru izstāžu nams, kas aicina ciemiņus apmeklēt dažādas mākslas izstādes.  

Pavisam neparastu mākslas baudījumu piedāvā mākslas stacija “Dubulti”, kas ierīkota Dubultu dzelzceļa stacijā. Tā ir vienīgā mākslas telpa Eiropā, kas apmeklētājus uzņem joprojām strādājošā stacijas ēkā.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Populārākie dabas apskates objekti Jūrmalā noteikti ir balto smilšu liedags, kur atpūsties, sauļoties un pastaigāties, kā arī Lielā Ķemeru tīreļa laipa, kas pulcē ļaudis uz romantiskiem saullēktiem ne tikai vasaras agrajās rīta stundās, bet arī ziemas spelgonī.  
Jūrmalai cauri vijas divi garie pārgājienu maršruti – Jūrtaka un Mežtaka, aicinot aut kājās nopietnākus apavus un doties sev līdzi. Uz nelielām pastaigām mudina labiekārtotas takas Ragakāpas dabas parkā, Lielupes palieņu iepazīšanas maršruts, kā arī Slokas ezers.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta romantiskā kūrortpilsēta? Apskates objekti Jūrmalā tevi jau gaida!