Apskates objekti Kandavā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Gaisā virmo vēstures elpa un romantisks gars, cauri pilsētiņai līkumo Abava, bet ceļinieki tiek aicināti ļauties bruģēto un kalnaino ieliņu šarmam. Tieši tāda ir Kandava. Apskates objekti liek uz mirkli apstāties un sajust Kurzemes mazpilsētas burvību. Kandavā manāma arī mākslas klātbūtne, jo daudzi nami rotāti ar sienu gleznojumiem un dzejas rindām. Tur smeļama iedvesma no Knuta Skujenieka, Guntara Rača, Ojāra Vācieša un citu dzejnieku savērptajiem vārdiem.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Kandava pirmo reizi minēta jau 1230. gadā, laika gaitā tā uzplaukusi par amatnieku un tirgotāju pilsētu. Mūsdienās tā apbur ar savu mieru un senatnīgo arhitektūru. Kandava, apskates objekti un vēstures dvesma vislabāk iepazīstami vecpilsētā. Īpaši jauka vieta pastaigām ir vecpilsētas promenāde.  
Pilsētiņa lepojas ar senāko laukakmeņu tiltu Latvijā, kas stiepjas pāri Abavas upei un dižojas ar četrām velvēm. Daži pat uzskata, ka tas varētu būt vecākais šāda veida tilts visā Ziemeļeiropā.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Kandavā atrodams kāds ļoti neparasts dabas objekts – Čužu purvs. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur tik lielā platībā aug savvaļas krūmu čužas jeb klinšrozītes. Sarkanajā grāmatā ierakstītie augi vasaras pilnbriedā uzzied koši dzelteniem ziediņiem. Purvā čalo Velna acs avots un vairāki strautiņi, kas bagāti ar sērūdeņradi. Savulaik Kandavā darbojusies sēravotu dziedniecības iestāde, no kuras tagad pāri palikušas vien drupas. Lai slapjākajās purva vietās nesamirktu kājas, ceļotāju priekam labiekārtota pārgājienu taka.  
Kandavā meklējams vēl kāds retums – resnākā meža bumbiere Latvijā, kuras apkārtmērs pārsniedz trīs metrus.    
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta romantiskā Kandava? Apskates objekti tevi jau gaida!