Apskates objekti Koknesē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Likteņupes Daugavas krastā ceļotājus gaida Koknese. Apskates objekti aicina gremdēties sendienu leģendās un baudīt dabas krāšņumu. Koknese pirmo reizi minēta jau Indriķa hronikā, un viduslaikos uzskatīta par vienu no varenākajiem cietokšņiem visā plašajā Livonijā. Iespējams, tieši Kokneses gleznainā daba iedvesmojusi tur dzimušo Jūliju Federu pievērsties ainavu glezniecībai, piešķīrusi jaunas vēsmas Kokneses muižā strādājošā Rūdolfa Blaumaņa sacerējumiem un uz dižiem darbiem mudinājusi Jāni Endzelīnu, kuram Kokneses pusē piederējusi vasarnīca.

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Ko ceļotājiem piedāvā Koknese? Apskates objekti mudina izzināt vēstures senākās lapas. Pati populārākā apskates vieta pilsētā ir Kokneses pilsdrupas, kas atrodas pie Pērses ietekas Daugavā. Reiz kalpojusi par vienu no svarīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā, tagad romantiskās drupas aicina iepazīt viduslaiku paražas, pils vēsturi, kā arī baudīt dažādus kultūras pasākumus, kas vasarās pulcē apmeklētājus no visām malām. Leģendu piekritējiem patiks izvizināties ar vikingu tipa liellaivu “Nameisis”, kas piedāvā stāstiem bagātus izbraucienus Daugavas ūdeņos no pilsdrupām līdz Likteņdārzam un atpakaļ.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Vairāki apskates objekti Koknesē ļauj novērtēt apkārtnes dabas skaistumu. Likteņdārzā savijas pussalas un Daugavas krāšņums ar cilvēka roku veidoto arhitektūru, mudinot apmeklētājus aizdomāties par Latvijas nozīmi savā dzīvē un citām vērtībām. Gandrīz sešu kilometru garumā gar Pērses un Daugavas krastiem vijas Kokneses dabas taka, kas iecienīta mierīgas atpūtas baudītāju vidū. Labiekārtotā dabas taka piedāvā gleznainus skatus un vietu nesteidzīgām pastaigām. Kokneses pusē meklējams arī viens no leģendām apvītākajiem akmeņiem Latvijā – Pastmuižas Velnakmens. Tas minēts neskaitāmās nostāstu variācijās par velnu, kurš gribējis aizdambēt upi, bet Pastmuižā iedziedājies gailis. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta gleznainā Koknese? Apskates objekti tevi jau gaida!