Apskates objekti Kolkā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Vietā, kur Mazjūra satiekas ar Dižjūru, stiepjas senais lībiešu ciems Kolka. Apskates objekti ciemos sauc vēstures un seno tradīciju pētniekus, dabas mīļotājus un ikvienu, kurš vēlas ļauties jūras vējiem, kas Dižjūras krastā zēģelē īpaši jaudīgi. Laikam arī Kurzemes vējiem ir tikpat nešpetns raksturs kā lībiešiem. Gaisā virmo svaigi kūpinātu zivju smarža, raga galā trako kaijas, bet vietējie liedagā meklē dzintarus. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Par galveno kultūras un tūrisma epicentru Kolkā kļuvis nesen izveidotais Lībiešu saieta nams. Tā ir īstā vieta kurp doties, lai izzinātu lībiešu kultūru, vēsturi un valodu. Centrā apskatāma ekspozīcija par lībiešu tautu, iespējams uzzināt “savu” vārdu pēc lībiešu kalendāra, aplūkot krāšņās lībiešu sievu aubes, kā arī noskaidrot, kuri vārdi latviešu valodā ienākuši no lībiešu mēles. Ekspozīcija iekārtota tā, lai šķistu aizraujoša gan bērniem, gan pieaugušajiem.  
Vairākas apskates vietas Kolkā saistītas ar reliģisko arhitektūru. Lai gan ciems ir visai neliels, tajā atrodami veseli trīs dažādu konfesiju dievnami – katoļu, pareizticīgo un luterāņu. Kolkas evaņģēliski luteriskā baznīca lepojas ar ļoti neierastu altārgleznu, ko savā košajā glezniecības rokrakstā radījusi Helēna Heinrihsone.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl ceļotājiem piedāvā Kolka? Apskates objekti aicina izbaudīt Kurzemes mežonīgo dabu. Viena no neparastākajām vietām Latvijā ir Kolkas rags, kur satiekas Rīgas jūras līča mierīgie ūdeņi un Baltijas jūras lielie viļņi. Iztālēm jūrā vīd Kolkas bāka, ko var sasniegt tikai ar laivu, bet tas ir bīstams un adrenalīna pilns piedzīvojums.  
Priežu meža svaigo gaisu aicina baudīt Priežu dabas taka, bet uz visu plašo apkārtni un tālo horizontu iespējams palūkoties no skatu torņa.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta jūras vējiem bagātā Kolka? Apskates objekti tevi jau gaida!