Apskates objekti Kuldīgā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Kuldīga, kādreizējā Kurzemes-Zemgales hercogistes galvaspilsēta, ir īstā vieta dzīves baudītājiem, kur nesteidzīgi līkumot pa bruģētajām vecpilsētas ieliņām, piesēst kādā no neskaitāmajām kafejnīcu āra terasēm, iemalkot kafiju un vērot apkārt notiekošo rosību. Un mazliet pagleznot vai uzrakstīt romantisku eseju. Kuldīgas apskates objekti un pilsētas īstais šarms lieliski atklājas, izīrējot motorolleru “Vespa”, lai ļautos vējam un dotos pretī piedzīvojumiem. Gluži kā filmās. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Citi apskates objekti Kuldīgā nekādi nespēj sacensties popularitātē ar Ventas rumbu, platāko ūdenskritumu visā Eiropā. Ūdenskritums izslavēts ne tikai ar dižo platumu, bet arī ar lidojošajām zivīm, kas gatavas pārvarēt jebkādus šķēršļus, lai dotos uz savām nārstošanas vietām. Ik gadu pavasaros pāri rumbai lec vimbas, bet rudeņos – laši, vizuļojot gaisā kā sudraba lāsītes.  
Kuldīga lepojas arī ar augstāko ūdenskritumu Latvijā – Alekšupītes ūdenskritumu, kas meklējams netālu no ietekas Ventā.  
Ja sirds tīko pēc īsti mežonīga piedzīvojuma, kājās jāauj paši garākie gumijas zābaki un jādodas pārgājienā gar Ventas aizaugušo krastu līdz Veckuldīgas pilskalnam. Krāšņi ziedi visās varavīksnes krāsās apburs ikkatru gājēju. Vien jāpiesargās no nātru džungļiem. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Kuldīgas lielākā burvība ir tās skaistā vecpilsēta ar 17. un 18. gadsimta apbūvi, kas dižojas ar Eiropas Mantojuma zīmi. Vērts doties laiskā pastaigā, pievēršot vērību arhitektūras detaļām, kokgriezumiem, seniem uzrakstiem uz sienām un ielūkojoties iekšpagalmos, kas glabā dažādus pārsteigumus.  
Kuldīgas apskates objekti ir nudien krāšņi, viens no iespaidīgākajiem ir senais ķieģeļu tilts pār Ventu, kas ceļotājiem lepni izrāda septiņas velves un aicina pasapņot par laikiem, kad pāri tiltam ripoja greznas karietes.  
Vairākas Kuldīgas apskates vietas veltītas vēstures lappušu pāršķirstīšanai. Turīgo kuldīdznieku dzīvi un pilsētas attīstību var iepazīt Kuldīgas novada muzejā. Dzīvais muzejs neparastā veidā izved cauri visai Kuldīgas vēsturei no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām. Adatu tornī izzināms Kuldīgas industriālais mantojums un adatu ražošanas aizkulises, turklāt no jumta var baudīt skaistu pilsētas ainavu.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta šī romantiskā Kurzemes pilsēta? Kuldīgas apskates objekti tevi jau gaida!