Apskates objekti Kurzemē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Apskates objekti Kurzemē vilina ceļotājus no tuvām un tālām malām, jo piedāvājuma klāsts ir tikpat košs kā Bārtas brunču apakšmala vai lībiešu sievu aubes. Kurzemē meklējamas pašas vientulīgākās un mežonīgākās pludmales, kas aicina uz gariem pārgājieniem un pamatīgu galvas izvēdināšanu. Lībiešu ciemi vilina ar kūpinātām plekstēm, senām zvejnieku sētām un neparastu valodu. Liepājas vēji sola atpūst jaunu iedvesmu un pielipināt rokmūzikas dumpiniecisko garu. Un kur nu vēl Kurzemes romantiskās vecpilsētas un skaistās muižas!  
Kurzeme un tās gleznainās vietas apdziedātas tautasdziesmās, Ārijas Elksnes vārdus par Slīteres siliem un Morica salu notīs iepinis Uldis Marhilēvičs, Nīcas un Bārtas brunčus vienotā dziesmā savijuši Jānis Peters un Raimonds Pauls, nemaz nerunājot par Imanta Kalniņa, “Liepājas brāļu” un “Līvu” veikumu. Imants Ziedonis šim krāšņajam novadam pat veltījis veselu grāmatu.  
Ņemot vērā, cik plašā pulkā rindojami apskates objekti Kurzemē, karte varētu būt vislabākais sākumpunkts brīvdienu plāniem šajā novadā – uz dullo kartē iedurt pirkstu un doties ceļā. Piedzīvojumi garantēti!

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Kurzeme var lepoties ar veselām divām jūrām – Dižjūru un Mazjūru. Kolkasrags ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienlaicīgi paveras skats uz abām jūrām. Kuru no tām izvēlēties tālākajam ceļojumam? Gaumes jautājums. Mazjūras krastos meklējami omulīgi zvejniekciemi, bet tieši Dižjūra sniedz iespēju soļot gar krastu dienām ilgi un nesatikt nevienu dzīvu dvēseli. Tur apskatāms varenais Jūrkalnes stāvkrasts, augstākais Latvijā. Ja izdodas no vietējiem izvilināt, kad pūtīs īstais dzintaru vējš, var doties šo aizvēsturisko sveķu medībās.  
Kurzemes upes parūpējušās par interesantiem pārgājienu maršrutiem. Ļoti ainaviskas takas vijas gar Viesatu, Rīvu un Roju, upēm metot līkumu līkumus. Venta, savukārt, dižojas ar platāko ūdenskritumu visā Eiropā – mūždien čalojošo Ventas rumbu. Laivotāju vidū iecienītākās upes ir Abava, Bārta, Tebra, Durbe, Rīva un citas.  
Daudzi apskates objekti Kurzemē liek elpai aizrauties no pārsteiguma. Viens no šādiem objektiem ir Lāčkroga ezers, kas savus viesus mulsina ar tirkīzzilo ūdeni. Ja vien ūdens būtu dzidrāks, varētu šķist, ka ceļotājs nokļuvis Vidusjūras krastā.  
Kurzemē meklējams resnākais ozols Baltijā – Kaives dižozols. Stāsta, ka vajadzīgi deviņi cilvēki, lai to apķertu!  

Apskates objekti kultūras un vēstures cienītājiem


Kurzemē savijas suitu un lībiešu tradīcijas, hercoga Jēkaba ieviestie jauninājumi un mūsdienu gars. Plašu kultūras programmu piedāvā ne tikai lielās pilsētas, bet arī mazie piejūras ciemi, no kuriem aktīvākais šajā jomā ir Jūrkalne. Uz dziesmām un dančiem tur aicina Ugunspļava un Vējturu nams, un savu roku kultūras dzīves kustināšanā laiku pa laikiem pieliek mūziķis Igo.  
Romantiskākās pilsētas gods ar vieglu roku piešķirams Kuldīgai, kas allaž aicina baudīt nesteidzīgas pastaigas savās bruģētajās ieliņās, piesēst kādā terasē, iemalkot kafiju un vienkārši ļauties brīvdienu plūdumam. Liepāja vienmēr lepojusies ar rokmūzikas garu. Ventspils piedāvā pasaules līmeņa koncertzāli mūzikas gardēžiem.  
Apskates vietas Kurzemē savā pulkā nesen pievienojušas bijušo Sabiles sinagogu, kas nu pārtapusi mākslas, kultūras un tūrisma centrā. Īstā vieta, kur piestāt ceļotājam! Netālu meklējams Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs, kurā stundām ilgi var klaiņot pa teritoriju, pētīt eksponātus un nodoties diskusijām par moderno mākslu.  
Ceļotāju iecienītas ir skaistās Kurzemes muižas un pilis, dažas no tām glīti atjaunotas, bet dažās baudāma neskarta senatnes aura.

Apskates objekti industriālā un militārā mantojuma interesentiem


Gruntīgā Užavas bāka, staltā Miķeļbāka, noslēpumainā Ovišu bāka un citas – ar pašām krāšņākajām bākām lepojas tieši Kurzeme. Apskates objekti jūrniecības noskaņās šajā novadā birst kā no pārpilnības raga. Lielu daļu no bākām iespējams apjūsmot ne tikai no apakšas, bet arī uzkāpjot līdz pašai bākugunij un izbaudot plašu skatu uz horizontu jūrā un biezajiem Kurzemes mežiem.  
Tā kā Kurzeme atrodas stratēģiski izdevīgā vietā pie jūras, kas kārdinājusi vai biedējusi visas valdošās varas, šis novads ir īsta paradīze militārā mantojuma cienītājiem. Nesen atjaunots 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis Ventspilī. Jau klasiskas vērtības statusā gozējas Radioastronomijas centrs Irbenē. Dažādas aizraujošas aktivitātes tūristiem piedāvā Karostas cietums Liepājā. Daudzi mazāk zināmi militārie objekti slēpjas mežos un atrodami paļaujoties uz nejaušībām vai uzticoties vietējiem zinātājiem.

Apskates objekti gardēžiem


Teju ikviens latvietis dzirdējis par sklandraušiem jeb žograušiem. Grēks apceļot Kurzemi un nenogaršot šos neparastos gardumus! Kur tos meklēt? Pie vietējām sievām. Tāpat pie vietējiem jādodas nogaršot bukstiņputru. Katrai saimniecei gan ir savas recepšu nianses.  
Ja prāts nesas uz grādīgiem atspirdzinājumiem, mājas vīniem vai sidriem, jādodas uz Kabili un Sabili. Sabilē vērts izlīkumot arī Vīna kalnu, piesēst tā paša virsotnē un baudīt iegādāto dzērienu ar romantisku skatu uz Abavas ieleju. Alus cienītājiem jābrauc uz Užavas alus darītavu, kur iespējams pieteikt arī izzinošu ekskursiju un izpētīt, kā tad šis dzēriens top.  
Vai savā brīvdienu plānā esi iekļāvis ceļojumu apkārt Kurzemei? Apskates objekti Kurzemē tevi jau gaida!