Apskates objekti Lielvārdē 

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Daugavas viļņu apskalota, krastā slejas Lielvārde. Apskates objekti iedvesmo ķerties klāt tautiskās jostas aušanai, izālēties koka pils pagalmā, atcerēties skolas laikos lasīto eposu “Lāčplēsis” un iemiesoties kādā no tēliem, kā arī nodoties nesteidzīgai dabas baudīšanai. 

Apskates objekti vēstures un kultūras cienītājiem


Lielvārdes vārds cieši savijies ar Andreja Pumpura vārdu, bez kura Lielvārde nebūtu Lielvārde. Apskates objekti, kas saistīti ar dižo dzejnieku un viņa sarakstīto eposu “Lāčplēsis”, meklējami Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā. Apmeklētāji var izzināt ne tikai dzejnieka daiļradi un eposu, bet pat paši pārtapt par kādu no “Lāčplēša” tēliem! Tāpat muzeja apmeklētājiem ir iespēja smelties enerģiju no slavenās Lielvārdes jostas, iegulties Lāčplēša gultā un pačamdīt Lāčplēša segu. Ģimenēm ar bērniem noteikti patiks Lielvārdes senlatviešu koka pils apmeklējums, kura laikā var ielūkoties seno laiku cilvēku paražās, kā arī kārtīgi izlodāt visus 11. – 12. gadsimta pils atdarinājuma pakšus. Koka pils ir vēstures entuziasta Agra Liepiņa ideālā vīzija par senlatviešu pili. Katrai kārtīgai pilsētai vajadzīga arī sava mūra pils. Tāda reiz stalti slējusies arī Lielvārdē, bet tagad no tās pāri palikušas vien drupas.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Viduslaiku pilsdrupu apskati vislabāk apvienot ar Lielvārdes parka apmeklējumu. Tajā vienkopus sapulcējušies vairāki apskates objekti. Lielvārdē teju viss saistās ar Lāčplēsi, un arī šajā parkā izvietotas daudzas koka skulptūras, kas attēlo slavenā eposa personāžus. No parka paveras ainavisks skats uz Daugavu, bet par romantisku noskaņu gādā pilsdrupas un dendroloģiskie retumi. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta nostāstiem bagātā Lielvārde? Apskates objekti tevi jau gaida!