Apskates objekti Liepājā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Vēju pilsēta Liepāja apbur ceļotājus ar savu brīvo rokmūzikas garu, balto smilšu pludmali, jūgendstila arhitektūru un militāro mantojumu. Pilsēta uz tālākām gaitām mūzikas ceļos iedvesmojusi Imantu Kalniņu, Zigmaru Liepiņu un citus māksliniekus. Tieši Liepājā radušās tādas grupas kā “Līvi”, “Credo”, “Remix”, “Liepājas brāļi”.  
Liepājas apskates objekti aicina iegrimt kultūras dzīvē, noķert vēju, izbaudīt ielu mākslu un pāršķirstīt vēstures lappuses. Viesojoties Liepājā, noteikti jānoprovē “Liepājas menciņi”. Tas ir pilsētas oficiālais ēdiens, kas kārdina garšas kārpiņas ar kūpinātas mencas, kartupeļu un sīpolu kombināciju.

Apskates objekti kultūras baudītājiem


Uz Liepāju jādodas meklēt iedvesmu jaunām dziesmām, mesties trakulīgās ballītēs un baudīt kultūru. Viena no jaunākajām celtnēm, kas kļuvusi teju par Liepājas simbolu, ir “Lielais dzintars”, moderna koncertzāle ar izcilu akustiku, kas piedāvā pasaules līmeņa koncertus.  
Teātra mīļotājus allaž iepriecina Liepājas teātris, vecākais profesionālais teātris Latvijā. Apskates objekti Liepājā piemēroti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Mazajiem ķipariem gavilēt liks Liepājas leļļu teātra izrādes.  
Liepājas vārds saistās arī ar dziesminiekiem un Austru Pumpuri. Tieši viņai par godu izveidota “Austras istaba”, kas pulcē cilvēkus uz koncertiem un dzejas vakariem.

Apskates objekti militārā mantojuma cienītājiem


Liepājas Karosta ir pati lielākā vēsturiskā militārā teritorija visā Baltijā. Tā projektēta kā patstāvīga apdzīvota vieta ne tikai ar savu elektrostaciju un ūdensapgādi, bet pat baznīcu! Padomju laikos šī bija slēgta militārā teritorija, kur civiliedzīvotājiem nebija ļauts spert savu kāju. Mūsdienās teritorija pieejama pastaigām un sola neparastus skatus, kuros savijas 19. gadsimta arhitektūra, militārais mantojums un padomju ēkas. Īpaši spilgtu kontrastu sagādā greznā Sv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle, kuras zeltītie kupoli mirdz starp daudzstāvu namiem.  
Viens no aizraujošākajiem apskates objektiem ir Karostas cietums, vienīgais tūristiem pieejamais militārais cietums Eiropā, kas piedāvā ne tikai aizraujošas ekskursijas un cietuma dzīves iepazīšanu, bet pat nakšņošanu cietuma kamerā!  
Karostas teritorijā ceļotājus gaida garākais mols Latvijā – Ziemeļu mols. Militārie Liepājas apskates objekti liek būt labā fiziskajā formā, lai izlodātu to nepieejamākās daļas. Aizraujošu kāpelēšanu un piedzīvojumus sola Ziemeļu forti.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta kontrastiem bagātā vēju pilsēta? Liepājas apskates objekti tevi jau gaida!