Apskates objekti Līvānos 

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...

  Omulīgi izvietojušies Dubnas un Daugavas krastos, Latvijas stikla galvaspilsētas neoficiālo titulu nes Līvāni. Apskates objekti aicina ciemiņus no tuvām un tālām malām. Pirmā stikla ražotne Līvānos tika uzbūvēta deviņpadsmitā gadsimta beigās, bet padomju gados Līvānu stikla fabrika bija kļuvusi par vienu no lielākajām stikla fabrikām visā plašajā Padomju savienībā. Lai gan mūsdienās fabrika beigusi savu pastāvēšanu, darba tikums nekur nav zudis, un tagad Līvānos ražo pasaules klases optisko šķiedru. 

Apskates objekti vēstures un mākslas cienītājiem

Ko ceļotājiem piedāvā Līvāni? Apskates objekti, protams, aicina iepazīt Līvānu stikla pasauli. Vispopulārākais objekts pilsētas ciemiņu vidū ir Līvānu stikla un amatniecības centrs. Tajā iekārtots Līvānu stikla muzejs, kas ļauj izzināt Līvānu stikla fabrikas vēsturi, kā arī papriecēt acis ar krāšņajiem Līvānu stikla darinājumiem. Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties stikla pūšanas darbnīcā, kur viņu acu priekšā no verdošas stikla masas tiek radīti mirdzoši brīnumi. Centrā apskatāma arī ekspozīcija par Latgales amatniecību deviņpadsmitajā un divdesmitajā gadsimtā. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem

Kuri apskates objekti Līvānos patiks dabas mīļotājiem? Varen neparastu pieredzi sola Bišu namiņš. Apmeklētājiem tiek dota iespēja izbaudīt atslābinošu snaudu uz īpašas koka lāvas, zem kuras ierīkoti bišu stropi. Bišu meditatīvā sanēšana spējot harmonizēt pat vissatrauktāko pilsētnieku prātus, sniedzot dziedniecisku pieredzi.   Ja ir kāre aplūkot, kā izskatās pļavas un purvi Daugavas otrā krastā, jāizmanto viena no retajām pārceltuvēm Latvijā, Līvānu–Dignājas pārceltuve.   Uz ozolu dzīves iepazīšanu no ozolzīles līdz kokam ciemos ielūdz Nākotnes ozolu ciems. Tur ikvienam tiek dota iespēja iestādīt ozolu, atzīmējot kādu nozīmīgu dzīves mirkli, kā arī izbaudīt Latgales skaisto dabu.   Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti aizraujošie Līvāni? Apskates objekti tevi jau gaida!