Apskates objekti Ludzā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...

Kura ir viena no kolorītākajām Latgales pilsētām, kas dižojas ar Latvijas vecākās pilsētas godu un izvietojusies gleznainā vietā starp pieciem ezeriem? Tā ir Ludza. Apskates objekti ciemos aicina gan vecus, gan jaunus. Ludzas ieliņas apbur ar savu šarmanto koka un ķieģeļu apbūvi. Īpašu burvību garantē slēgtie pagalmi, kas pilsētas ielās rada īstu lauku gaisotni. Vienā skaņu kokteilī savijas sievu pļāpas uz piemājas soliņiem, gaiļu dziesmas un mašīnu rūkoņa. Ludzā var notvert aizgājušo laiku romantiku, ko īpaši košu veidojušas daudzās kultūras, kas jau izsenis apmetušās uz dzīvi Ludzā: latvieši, igauņi, baltkrievi, ukraiņi, ebreji un krievu vecticībnieki.  

Apskates objekti vēstures cienītājiem

Viena no Ludzas ainavas raksturīgākajām iezīmēm ir Ludzas pilsdrupas, kas braši slejas pilskalnā starp Mazo Ludzas ezeru un Lielo Ludzas ezeru. Reiz tā bijusi trīsstāvīga pils ar sešiem torņiem un trīs vārtiem, bet tagad drupas kļuvušas par iecienītu atpūtas vietu, no kuras paveras burvīga panorāma.   Apskates objekti Ludzā joprojām liecina par kādreizējo saikni ar ebreju kultūru – pilsētā apskatāma senākā sinagoga Baltijas valstīs, Ludzas Lielā sinagoga. Deviņpadsmitā gadsimta beigās Ludzu mēdza saukt par Latvijas Jeruzalemi, jo ebreji sastādīja vairāk nekā pusi no pilsētas iedzīvotāju skaita. Mūsdienās sinagogā iekārtota ekspozīcija, kas veltīta dokumentālā kino leģendai Hercam Frankam un viņa tēvam Vulfam Frankam. Vēl viens Ludzas ainavai tipisks objekts ir Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, kas balta un stalta ar diviem cēliem torņiem jau iztālēm sveicina ceļiniekus.

Apskates objekti dabas mīļotājiem

Ja sirds kāro nesteidzīgu atpūtu pie ezera, vai prāts nesas uz laivošanas piedzīvojumiem, īstais galamērķis būs Ludza. Apskates objekti pie dabas krūts nevienam neliks vilties. Pāri Mazajam Ludzas ezeram izveidots trīssimt metrus garš pontonu tilts, kas piedāvā neierastu pastaigu ar savdabīgām sajūtām un iespēju vērot dažādas putnu sugas.   Laivošanas entuziasti var izīrēt laivu un izpētīt Lielā Ludzas ezera salas, pēcāk ielaivot Mazajā Ludzas ezerā, kuru tālāk ar Zvirgzdenes ezeru savieno Plītnīcas upīte. Kārtīgs piedzīvojums garantēts!   Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta kolorītā Ludza? Apskates objekti tevi jau gaida!