Apskates objekti Madonā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Madona ir mierpilna Vidzemes mazpilsēta, kas var lepoties ar gleznainu reljefu. Vasarās Madona pārsteidz ciemiņus ar saviem zaļajiem apstādījumiem, bet ziemās aicina ļaudis baudīt ziemas priekus. Vietējie stāsta, ka tieši Madonā ziema iestiepjas visilgāk un dāvā visbiezāko sniega segu. Daži pat dēvē Madonu par Latvijas ziemas galvaspilsētu. Īpašu burvību sakoptajai pilsētai piešķir arī sešas mazās upītes, kas čalodamas līkumo tai cauri. Ko ceļotājiem piedāvā Madona? Apskates objekti aicina izbaudīt mieru un klusumu, kā arī nodoties sportiskām aktivitātēm pie dabas krūts. 

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Svarīgākās apskates vietas Madonā apkopotas maršrutā, kas papildināts ar audio gidu. Aizraujošais maršruts ļauj izzināt pilsētas vēsturi, kā arī aplūkot Madonas centrālo daļu. Audio gida stāsti veltīti Biržu muižai, Blaumaņa ielai, dzelzceļa attīstībai, Saules ielai, Saieta laukumam un Mīlestības gravai. Maršruts vijas vien divu kilometru garumā, tāpēc piemērots visu vecumu ceļotājiem. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Madona? Apskates objekti mudina nodoties pastaigām pie dabas krūts. Viena no iecienītākajām pastaigu vietām pašu madoniešu vidū ir Parka kalns, no kura paveras jauks skats uz Madonas jumtiem.  
Ziemā Madona ir īstā vieta, kur nodoties distanču slēpošanai. Vispopulārākā slēpošanas trase meklējama sporta un atpūtas centrā “Smeceres sils”. Ceļotājiem vērts ielūkoties jau gatavo tūrisma maršrutu piedāvājumā. Tur atrodamas lieliskas idejas pārgājieniem, velobraucieniem un ekskursijām ar auto, kas ļaus izzināt ne tikai Madonu, bet arī tās apkārtni, rosinot izmest loku ap Lazdonas ezeriem, uzrāpties Gaiziņkalnā vai iepazīt Kāla ezeru.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta glīti sakoptā Madona? Apskates objekti tevi jau gaida!