Apskates objekti Nītaurē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Nītaure ir neliels, gleznains ciemats, kas atrodas sešu ceļu krustpunktā un kalpo par sākumu vairākām Vidzemes upēm. Ko ceļotājiem piedāvā Nītaure? Apskates objekti aicina izzināt vēstures takas, izbaudīt lauku mieru un doties kādā aizraujošā ekspedīcijā.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Par senās grāfa Fermora muižas kādreizējo spozmi vēl joprojām liecina koši baltā un varenā muižas pils, kā arī muižas parks. Muižas kompleksā agrākos laikos ietilpa ne tikai pati pils un astoņpadsmit ēkas, bet pat suņu kapsēta. Mūsdienās muižas pilī iemājojusi skola, tāpēc iespaidīgā ēka aplūkojama tikai no ārpuses.  
Arhitektūras cienītājiem patiks arī Nītaures pareizticīgo baznīca, kas celta no laukakmeņiem un sarkanajiem ķieģeļiem. Baznīcu projektējis pirmais latviešu profesionālais arhitekts Jānis Fridrihs Baumanis.  
Mazajā ciemā stalta un balta slejas vēl viena baznīca – luterāņu baznīca. Interesanti, ka baznīca uzcelta uz vācu ordeņa pils drupām, kuru mūris vēl šobaltdien vietām samanāms baznīcas pagalmā.

Aapskates objekti dabas mīļotājiem


Apskates vietas Nītaurē ciemos gaida arī dabas mīļotājus. Viena no populārākajām aktivitātēm ir aizraujoša pastaiga pa Līgatnes upes taku. Lai gan taka ir tikai nepilnus divus kilometrus gara, līkumainā upīte, ūdens šķērsošana pāri šauram tiltiņam un paugurainais reljefs pastaigu padara par piedzīvojumu. Ja prāts nesas uz kārtīgu ekspedīciju, tad var meklēt iztekas punktus gan tai pašai Līgatnei, gan arī Amatai, Mergupei, Brendupei, Silupītei, Viļumupei un Zaubei. Kā redzams, potenciālo pārgājienu maršrutu Nītaurē netrūkst!  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta noslēpumainā Nītaure? Apskates objekti tevi jau gaida!