Apskates objekti Ogrē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Jau kopš senām dienām ļaudis novērtējuši Ogres apkārtnē kuplojošos priežu mežus, svaigo gaisu, Daugavas un Ogres mierpilno tecējumu. Laika gaitā Ogre lēnām pārvērtās par vasarnīcu rajonu un vēlāk arī par slavenu kūrortu. Ar ko mūsdienās zināma Ogre? Apskates objekti arī tagad mudina izbaudīt dabu, doties pārgājienos un pastaigās, laiski tvert senā kūrorta auru.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Zināmākais no Ogres apskates objektiem ir Zilo kalnu dabas parks, kuru vislabāk iepazīt, izvēloties kādu no takām un dodoties pārgājienā vai velobraucienā. Ziemā paugurainais dabas parks patiks slēpotājiem un bērniem ar ragaviņām. Viena no Zilo kalnu odziņām ir skatu tornis, no kura paveras fantastiska ainava. Šķiet, ka visa Ogre paslēpusies milzīgā mežā! Skaidrā laikā no torņa varot saskatīt pat Rīgas smailes. Savukārt, Dubkalnu karjers pārsteidz ar savu tirkīzzilo krāsu un aicina izbaudīt ūdens priekus.  
Ogre iekārtojusies divu upju, Daugavas un Ogres, satekpunktā. Vairāki apskates objekti Ogrē mudina doties pastaigās gar abām upēm. Ogres krastos vērojama dolomītu krauja un izbaudāma krasta promenāde. Pāri upei vasarās tiek izvietots pontonu tilts, kas jo īpaši patīk bērniem. Arī gar Daugavu stiepjas labiekārtota promenāde, kas aizved līdz pat Ikšķilei.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Par senā gaisa un peldu kūrorta vēsturi vislabāk liecina sanatorija “Ogre”. Apskates objekti savam pulkam tagad var pieskaitīt arī šo arhitektūras pieminekli, kas nesen atjaunots, ļaujot aplūkot slavenos Anša Cīruļa sienu un griestu gleznojumus. Arī pati ēka ir ievērības cienīga, jo celta pēc Konstantīna Pēkšēna projekta. Tāpat vērts izstaigāt Brīvības ielu, kas lepojas ar citām 20. gadsimta 20. un 30. gadu arhitektūras pērlēm.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta Ogre? Apskates objekti tevi jau gaida!