Apskates objekti Pāvilostā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Visi ceļi ved uz jūru, kur sērfotājus vilina brangi viļņi, bet atpūtniekus – neskarts liedags. Rūdīti jūras vilki dodas zvejā, bet mīlīgajās pilsētas ieliņās gaisā virmo kūpinātu zivju smarža. Tā ciemiņus sagaida dziesmās apdziedātā Pāvilosta. Apskates objekti aicina nodoties mazpilsētas miera un dabas baudīšanai.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ja gribas noķert pamatīgus viļņus vai izbaudīt kurzemniecisku atmosfēru, īstais galamērķis būs Pāvilosta. Apskates objekti mudina novērtēt dabas bagātības. Pāvilostā meklējama platākā pelēkā kāpa Latvijā, īpaši aizsargājams biotops. Kāpa visdaiļāk izskatās vasaras otrajā pusē, kad tā rotājas ar violetiem un dzelteniem ziedu puduriem.    Pāvilosta lepojas ar Lielo akmeni, dižāko jūrakmeni Kurzemes piekrastē, kas apkārtmērā sasniedz veselus piecpadsmit metrus. Padomju laikos šis akmens kalpoja par robežzīmi civiliedzīvotājiem, par kuru tālāk spert kāju nebija ļauts. Pārgājienu mīļotājus ceļā sauc Jūrtaka, atliek vien izvēlēties sirdij tīkamāko virzienu, nodrošināties ar ūdens krājumiem un doties piedzīvojumā. Lai gan Pāvilosta izslavēta kā sērfotāju paradīze, nevajag aizmirst par Sakas upi un tās kaimiņienēm Tebru un Durbi, kas laipni gaida laivotājus un supotājus.

Apskates objekti ostas noskaņas baudītājiem


Ko apskatīt Pāvilostā? Lai noķertu Pāvilostas īsto garšu, vērts izlīkumot nedaudzās ieliņas, kā arī doties laiskā pastaigā pa promenādi. Jahtas, zvejas laivas, mazi kuģīši – tie visi sveicina ceļotājus un liek sapņot par zilajām tālēm. Sakas upes krastā uz mūžīgiem laikiem pietauvots zvejas kuģis “Dole”, kas ir vienīgais saglabātais sava tipa kuģis Latvijā. Romantiskas vēsmas pastaigās ienes Ziemeļu un Dienvidu mols. Padomju laikos molu apmeklējums bija liegts, un tos cītīgi sargāja robežsargi, taču tagad abi moli ir uzfrišināti, pagarināti un ideāli piemēroti jaukām pastaigām un piknikiem. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta vējainā Pāvilosta? Apskates objekti tevi jau gaida!