Apskates objekti Pierīgā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Pēc aizraujošiem piedzīvojumiem nav jābrauc tālu prom no lielām pilsētām, tos, piemēram, var atrast arī Rīgas tuvumā. Apskates objekti Pierīgā īpaši pārsteigs dabas mīļotājus, kā arī militārā un industriālā mantojuma cienītājus. Biezi meži, mazas purva taciņas un mīlīgi ezeriņi, dabas parki un pamestas dzelzceļa līnijas, tas viss atrodams Pierīgā.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Galvaspilsētas tuvums galīgi nav šķērslis, lai baudītu dabas mieru, mežu skaistumu un purvu maģiju, jo dabas apskates vietas Pierīgā atrodamas visai brangā skaitā. Viena no zināmākajām ir Cenas tīrelis, kurā ceļotāju priekam un dabas saudzēšanai ierīkotas koka laipiņas, kā arī vairāki informatīvie stendi. Tīreļa lielākā burvība ir salām bagātais Skaistezers. Lai ieraudzītu purva plašumus visā to krāšņumā, noteikti jāuzkāpj skatu tornī.    
Daudz noslēpumaināks un mazāk zināms ir Medema purvs, kurā baudāms ne tikai dabas skaistums, purva ainavas un jauki ezeriņi, bet arī šaursliežu dzelzceļa atliekas. Šis purvs piemērots tiem, kurus nebiedē nemarķētas takas. Tieši Medema purvā meklējams Mārupītes sākums, kas arī var kalpot par ideju aizraujošai ekspedīcijai – doties piedzīvojumā no upes viena gala līdz otram. 

Apskates objekti militārā un industriālā mantojuma cienītājiem


Apskates objekti Pierīgā piedāvā interesantas laika pavadīšanas iespējas arī militārā un industriālā mantojuma cienītājiem. Šajā jomā īsta zelta bedre ir Skulte. Tur meklējama Pierīgas romantiskākā randiņu vieta – lidmašīnu vērošanas punkts. Teju blakus atrodas Aviācijas muzejs, kā arī padomju laika bumbvedējs IL-28.  
Dzelzceļu vēstures entuziastiem patiks Baložu kūdras bānītis, kas piedāvā izbraucienus ar šaursliežu bānīti no kūdras purva līdz fabrikai, kā arī ieskatu kūdras ieguvē un tās vēsturē. Muzejdzelzceļš lepojas ar to, ka īpašumā ieguvis īstenu kūdras dzelzceļa ēdnīcas vagonu.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti piedzīvojumi galvaspilsētas tuvumā? Apskates objekti Pierīgā tevi jau gaida!