Apskates objekti Preiļos

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Galvenās ielas aizved uz visām četrām debespusēm, piena meistari darina lielus siera rituļus, ciemiņi tiek mudināti iejusties pasaku karaļvalsts atmosfērā, bet pilsētas ģerbonis ar kraukli aizlienēts no senas dižciltīgo dzimtas. Tādi ir Preiļi. Apskates objekti palīdz notvert šīs neparastās Latgales pilsētas atmosfēru.

Vēstures un arhitektūras cienītājiem


Preiļu pilsētas galvenā rota ir Preiļu muižas komplekss. Muižas pils tiek ierindota pie izcilākajiem 19. gadsimta historisma arhitektūras paraugiem Latgalē. Tās arhitektūrā vienkopus savijas neogotikas, romantisma un klasicisma iezīmes, padarot pili par gardu kumosiņu arhitektūras cienītājiem. Pils fasāde nesen atjaunota, tomēr patlaban pils aplūkojama vien no ārpuses. 

Dabas mīļotājiem


Apskates objekti Preiļos var lepoties, ka to vidū atrodas lielākais pilsētvides parks visā Latvijā – Preiļu muižas parks. Tas izpleties četrdesmit septiņu hektāru apjomā un aicina viesus uz romantiskām pastaigām starp dīķiem, kanāliem, saliņām, pussalām un neskaitāmu sugu kokiem un krūmiem. Parkā ierīkota īpaša Dižkoku taka, kas divarpus kilometru garumā ļauj iepazīt sešpadsmit varenus dižkokus.

Ģimenēm ar bērniem


Ko vēl piedāvā Preiļi? Apskates objekti sauc ciemos arī ģimenes ar bērniem, kuru vidū iecienītākā vieta ir Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija. Mazas pilis ar mīlīgiem tornīšiem, gleznaini dīķīši ar tiltiņiem – māksliniece Jeļena Mihailova uzbūrusi īstu pasaku valstību, kurā paviesoties ļauts gan lieliem, gan maziem. Karaliskajos interjeros izvietots lērums leļļu, un katrai no tām ir savs stāsts. Ciemiņiem var paši pārtapt par karaliskiem pasaku tēliem, uzģērbjot greznas drānas un nododoties kaislīgai fotosesijai.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti neparastie Preiļi? Apskates objekti Preiļos tevi jau gaida!