Apskates objekti Rēzeknē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Rēzekniešiem patīk apgalvot, ka viņu dzimtā pilsēta būvēta uz septiņiem pakalniem gluži tāpat kā Roma. Omulīgi iekārtojusies pusceļā starp diviem Latvijas dižākajiem ezeriem, Rāznu un Lubānu, Rēzekne laipni sagaida ceļotājus ar latgaļiem raksturīgo viesmīlību. Kāda ir Rēzekne? Apskates objekti liek nojaust, ka pilsēta piedāvā bagātu kultūras programmu, lepojas ar lielāko zvanu Baltijā, aicina paviesoties pilsdrupās, dižojas ar iespaidīgu Latgales keramikas kolekciju, kā arī vietām paver durvis vai logus senatnes elpai, kas draudzīgi sadzīvo ar moderno laikmetu. 

Apskates objekti kultūras un mākslas baudītājiem


Lai gan vairāki apskates objekti Rēzeknē piedāvā kultūras un mākslas baudīšanas iespējas, pats slavenākais no tiem ir Latgales vēstniecība “Gors”. Koncertzālei piemīt izcila pasaules klases akustika, ko novērtējuši gan Latvijas, gan ārvalstu mūziķi. Tieši “Gorā” meklējami aizsākumi latgaliešu kultūras balvai “Boņuks”, kas reizi gadā godina aktīvākos un panākumiem bagātākos Latgales kultūras darboņus.   Ja prāts nesas uz Latgales gleznotāju daiļrades iepazīšanu, vērts ielūkoties Mākslas namā. Kokgriezumiem rotātā ēka pati par sevi ir kā mākslas darbs, tomēr tās dzīlēs aplūkojama arī vērienīga Latgales gleznotāju ekspozīcija. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Latgales iela, vecākā iela Rēzeknē, aicina doties pastaigā un iepazīt deviņpadsmitā un divdesmitā gadsimta pilsētvidi, kam raksturīga sarkano ķieģeļu arhitektūra. Ēku fasādes rotātas ar vairāk nekā divdesmit atšķirīgu formu ķieģeļiem! Rēzekni grezno neskaitāmas koka arhitektūras pērles, no kuriem paši krāšņākie objekti ir kokgriezumiem rotātie logi. Ja gribas atrast vissenāko koka namu pilsētā, jādodas uz Zaļo sinagogu, vienīgo no vienpadsmit sinagogām, kas saglabājusies līdz šai baltai dienai. Sinagogā ierīkota ekspozīcija par Rēzeknes ebreju vēsturi. Lai atrastu lielāko zvanu Baltijā, kas sver teju piecas tonnas, jāmeklē rokā Sv. Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams. Tur aplūkojama arī viena no krāšņākajām ikonu kolekcijām Latvijā. Sendienu sajūtas pilsētvidē palīdz notvert ne tikai arhitektūra, bet arī vairāki milzīgi sienu gleznojumi, kuros interpretētas vēsturiskās Rēzeknes fotogrāfijas un pastkartes. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta daudzveidīgā Rēzekne? Apskates objekti tevi jau gaida!