Apskates objekti Rīgā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Rīga ir īsta kultūras un arhitektūras metropole, kur vienuviet atrodami izcili jūgendstila arhitektūras paraugi, viduslaiku vēstures liecinieki, romantiska koka arhitektūra un modernā laikmeta pērles. Kultūras dzīve sit augstu vilni, aicinot pilsētniekus un viesus apmeklēt mākslas izstādes, koncertus, kino, teātra izrādes un operu. Smalki restorāni, mīlīgas kafejnīcas, alternatīvu noskaņu pilni bāri vilina piesēst un izbaudīt nesteidzīgas sarunas ar draugiem vai nodoties trakām ballītēm. Ja kārojas ienirt aktīvā kultūras dzīvē, tad īstais galamērķis brīvdienām ir Rīga. Apskates objekti liek domāt, ka garlaicīgi nebūs ne mirkli. 

Apskates objekti arhitektūras cienītājiem


Ja tavs mīļākais arhitektūras stils ir jūgendstils, tad ieplāno laiku garām, garām pastaigām pa Rīgas ielām, kuru laikā nodoties jūgendstila glītāko paraugu medībām. Ar Alberta ielas apskati nebūs gana, jo tas ir tīrais nieks, ņemot vērā, ka teju trešā daļas pilsētas centra lepojas ar piederību jūgendstila raženajam veikumam. Kur vien pacel acis, pretī lūkojas kāda šī stila pērle. Lai iepazītu jūgendstilu arī no “iekšpuses”, vērts apmeklēt Rīgas Jūgendstila centru.  
Apskates objekti Rīgā ietver arī romantisko koka arhitektūru, kas piedod īpašu šarmu tādām apkaimēm kā Āgenskalns, Ķīpsala, Grīziņkalns un Maskavas forštate. Par vienu no izcilākajiem koka arhitektūras paraugiem uzskata Kalnciema kvartālu, kas apbur arī ar savu radošo auru. Kad šķiet, ka Rīga jau labi iepazīta, vērts doties uz kādu no pilsētas apkaimēm, lai saprastu, ka tā nebūt nav. Apskates vietas Rīgā parādīs, ka pilsētai allaž piedāvājumā ir kas jauns un neredzēts. 

Apskates objekti mākslas baudītājiem


Ko vēl piedāvā Rīga? Apskates objekti liek sarosīties arī mākslas mīļotājiem. Tieši galvaspilsētā meklējams Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā filiāles, kas regulāri piedāvā jaunas izstādes.  
Bijušajā korķa fabrikā ierīkots “Zuzeum” mākslas centrs, kurā aplūkojama mākslas mecenātu privātā kolekcija, kā arī baudāmas dažādas kultūras aktivitātes, piemēram, brīvdabas kino vasaras sutīgajos vakaros.  
Pilsētā sazēlušas arī daudzas mazas un mīlīgas mākslas galerijas, kas palīdz uzturēt dzīvu Rīgas alternatīvo garu.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta krāšņā un daudzveidīgā Rīga? Apskates objekti tevi jau gaida!