Apskates objekti Rojā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Ar viļņu šalkām, vides mākslu un kūpinātu zivju smaržu ceļiniekus sagaida Roja. Apskates objekti šajā ostas pilsētiņā atrodami teju katrai gaumei. Padomju gados Rojas vārds izskanēja tuvu un tālu saistībā ar tolaik slaveno zvejnieku kolhozu “Banga”, bet mūsdienās Roja zināma ar saviem krāšņajiem Zvejnieksvētkiem, kuru laikā pats Neptūns izkāpj krastā, kā arī ar filmu festivālu “RojaL”. Roju nevar nepamanīt, pateicoties baltajiem burtiem šosejas malā, kas tā vien mudina piestāt, nobildēties un mazliet uzkavēties. 

Apskates objekti jūrniecības interesentiem


Kā jau ostas pilsētā, Rojā atrodami divi moli, bet pats labākais – abi ir brīvi pieejami ceļotājiem! Katram molam piemīt savs šarms, tāpēc vēlams iepazīt abus. Piemēram, uz viena var nodoties viļņu vērošanai, bet uz otra – ieturēt pikniku.  
Ja ir vēlme padziļināti iepazīt Rojas un jūrniecības vēsturi, izzināt kolhoza “Banga” noslēpumus un saprast, kā top zivju konservi, jādodas uz Jūras zvejniecības muzeju.

Apskates objekti mākslas cienītājiem


Vai zini, kas ir īsta zelta bedre tiem, kuriem patīk vides māksla? Roja! Apskates objekti tur čum un mudž, un droši var doties riktīgās mākslas medībās. Rojā regulāri notiek mākslinieku plenēri, un tajos tapušie darbi vēlāk rotā Rojas ielas un citus nostūrus. Populārākais no darbiem ir Zilais cerību sivēns, kas siltajā sezonā gozējas liedagā. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Rojā labiekārtota jauka pludmale, un visu dienu var vāļāties baltās smiltiņās. Ja sagribas izkustēties, var aizčāpot līdz Jūras dižakmenim. Aktīvākas atpūtas piekritējiem vērts izmest kādu loku gar Rojas upi. Gar krastu marķēta pārgājienu taka, kas piedāvā izvēlēties sev tīkamāko distanci – 2 km, 7 km, 15 km. Taka ļaus notvert neskarta meža sajūtu un kārtīgi izvēdināt galvu. Tur atrodami QR kodi, kas virtuālajā realitātē aicina pacelties virs koku galotnēm un iegūt citu skatījumu uz apkārtni.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta jūrniecības un mākslas noskaņām bagātā Roja? Apskates objekti tevi jau gaida!