Apskates objekti Sabilē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Abpus Abavas upes gleznainajai ielejai izvietojusies Sabile. Apskates objekti mudina pievērsties nesteidzīgai dzīves baudīšanai, iemalkojot kādu vietējo brūvējumu, pētot mākslas darbus un ļaujoties šauro ieliņu un pilsētas pakalnu vilinājumam. Kurzemes mazpilsēta pat pamanījusies savu vārdu ierakstīt Ginesa rekordu grāmatā – slavenais Sabiles Vīna kalns tur minēts kā vīna dārzs, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. Vīnogas attēlotas arī pilsētas ģerbonī, bet ik gadu Sabiles ielas pārņem lustīgie Vīna svētki.

Apskates objekti mākslas un arhitektūras cienītājiem


Sabile ir īsta odziņa arhitektūras cienītājiem, jo tai raksturīga īpatnēja apbūve, kas radusies, pateicoties kalnainajam reljefam. Vērtīgākie deviņpadsmitā gadsimta arhitektūras paraugi meklējami Talsu, Rīgas, Ventspils un Kuldīgas ielās. Sabiles šarmu vislabāk noķert, dodoties nesteidzīgā pastaigā.  
Vairākas apskates vietas Sabilē ļauj iepazīt mākslas pasauli. Viena no šīm vietām ir bijušajā Sabiles sinagogā ierīkotais Mākslas, kultūras un tūrisma centrs. Moderni atjaunotajās telpās ceļotāji tiek gaidīti uz mūsdienīgām mākslas izstādēm.  
Vienu no neparastākajām mākslas baudījuma pieredzēm Latvijā sarūpēs tēlnieka Ojāra Feldberga izveidotais Pedvāles mākslas parks. Tajā savijas ainavas gleznainums un mākslinieku vistrakākie iztēles augļi, aicinot apmeklētājus piedzīvot dabas un mākslas mijiedarbību. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Sabile? Apskates objekti ciemos gaida arī dabas mīļotājus. Katram pilsētas viesim noteikti jāuzkāpj Vīna kalnā, no kura paveras burvīgs skats uz visu tuvējo apkārtni. Īpaši romantiski tur ir pavasaros, kad nogāzi rotā baltos ziedos tērptas ābeles, ķirši un citi augļu koki.  
Netālu no Sabiles aplūkojama Abavas rumba, otrs platākais ūdenskritums Latvijā. Ūdens nav dziļš, tāpēc tā ir lieliska vieta veldzējošām pastaigām pa ūdeni. Ainaviskajā Sabiles apkārtnē izveidoti arī vairāki pārgājienu un velo maršruti, kas ļauj doties dažāda garuma piedzīvojumos un izbaudīt Kurzemes pakalnus no visas sirds.   Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta gleznainā Sabile? Apskates objekti tevi jau gaida!