Apskates objekti Saulkrastos

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Saulkrasti, ko mēdz dēvēt par saulaināko vietu Latvijā, jau kopš deviņpadsmitā gadsimta vilinājuši atpūtniekus ar savu patīkamo klimatu, baltajām liedaga smiltīm un svaigo piejūras gaisu. Agrākie zvejniekciemi ātri vien pārtapa smalkā kūrortā, kas varēja lepoties ar greznām vasarnīcām un atpūtnieku iecienītu peldvietu. Apskates objekti Saulkrastos arī mūsdienās piesaista atpūtas tīkotājus un dabas mīļotājus. 

Apskates objekti vēstures cienītājiem


< Ar kūrorta vēsturi saistītie apskates objekti Saulkrastos apvienoti tematiskā maršrutā, kas izved gar skaistākajām arhitektūras pērlēm un vēsturiski nozīmīgākajiem objektiem, ļaujot sajust senā kūrorta šarmu.  
Saulkrasti slaveni arī ar Velosipēdu muzeju, kurā apskatāma Latvijā vienīgā velosipēdu kolekcija. Muzejs ļauj izsekot velosipēdu rūpniecības vēsturei, un tā lielākais lepnums ir vienā eksemplārā radītais koka divritenis, ko konstruējis slavenais Kārlis Irbītis. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Apskates vietas Saulkrastos aicina uz mierpilnām pastaigām un laisku atpūtu. Saulkrastu pludmale stiepjas septiņpadsmit kilometru garumā un dižojas ar izcili baltām smiltīm. Tomēr pašas baltākās smiltis zaigo uz Baltās kāpas sāna. Baltā kāpa meklējama Inčupes labajā krasta pie upes ietekas jūrā, un tās gleznainumu novērtē ne tikai atpūtnieki, bet arī režisori – kāpa iemūžināta vairākās Rīgas kinostudijas mākslas filmās.  
Netālu no Baltās kāpas izveidots Vides dizaina parks, kas apmeklētājus mudina aizdomāties par cilvēka un dabas attiecībām. Parkā viesus sagaida ežu mamma Frīda un zaķis Fredis, kā arī iespēja ieklausīties dabas skaņu niansēs ar īpašas taures palīdzību.   
Turpat meklējama arī Saulrieta taka, kas sola spirdzinošu pastaigu, burvīgus saulrietus un veselas divdesmit dižpriedes.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauts šarmantais kūrorts? Apskates objekti Saulkrastos tevi jau gaida!