Apskates objekti Siguldā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Par Vidzemes Šveici dēvētā Sigulda jau 19. gadsimta otrajā pusē sāka pievilināt izsmalcinātus atpūtniekus, laika gaitā pārtopot par populāru kūrortu. Ļaudis labprāt baudīja Gaujas senlejas daiļumu, kāpelējot pa stāvajām trepītēm, iepazīstot alas, gravas un citus dabas brīnumus, pievelkot pilnas plaušas svaiga gaisa, kā arī nododoties kultūras dzīves dzirkstošajam virpulim. Arī mūsdienās Sigulda ir populārs galamērķis.  
Uz Siguldu jādodas ne tikai rudenī, kad Gaujas krasti rotājas zeltā, un diženās pilis tinas noslēpumainā dūmakā, bet arī citos gadalaikos, jo Siguldas apskates objekti piedāvā aizraujošus piedzīvojumus visām gaumēm. Siguldā var doties pārgājienos un velobraucienos, iemēģināt bobsleja trasi, nodoties slēpošanas priekiem, pārbaudīt drosmi un izlēkt ar gumiju, pārlidot pāri upei kā putnam, noprovēt  gardu saldējumu, iepazīt pilis, aplūkot smalkās villas un, protams, iegādāties kādu Siguldas spieķi.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Mīļākās apskates vietas Siguldā katram ir savas, tomēr visdaiļākā senlejas panorāma paveras no Ķeizarskata un Paradīzes kalna jeb Gleznotājkalna, kura brīnišķīgo ainavu savos darbos iemūžinājuši tādi meistari kā Janis Rozentāls, Vilhelms Purvītis un Jūlijs Feders. Tieši šajās vietās var saskatīt Siguldas līdzību ar daudz kalnainākām zemēm.  
Siguldā meklējama leģendām apvītā Gūtmaņa ala, kas dižojas ar Baltijas lielākas alas titulu. Tomēr savos plānos vērts iekļaut arī mazākas un ne tik populāras alas: Mazo Velnalu, Blusu alu, Aunapieres alu, Pētera alu un citas.  
Siguldas apskates objekti savienoti ar dažādiem pārgājienu un velo maršrutiem, ļaujot iepazīt dabas vērtības visaizraujošākajā veidā. Siguldai cauri vijas arī Mežtaka un Sv. Jēkaba ceļš.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Īsta Siguldas arhitektūras pērle ir nesen uzfrišinātā Jaunā pils, kas izslavēta ar izcilo un detaļām bagāto nacionālā romantisma interjeru. Obligāti jāuzkāpj arī pils tornītī, no kura paveras burvīgs skats ne tikai uz Gaujas ieleju, bet arī uz Livonijas ordeņa pilsdrupām un tālumā vīdošo Turaidas pili. Arī šīs pilis aicina ciemos un mudina ielūkoties daudz senākās vēstures lappusēs. Nevar aizmirst arī romantisko Krimuldas muižu un Krimuldas viduslaiku pilsdrupas. Apskates objekti Siguldā manāmi teju ik uz stūra! Visas pilis savstarpēji savienotas ar pastaigu taciņām.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta šī gleznainā pilsēta? Siguldas apskates objekti tevi jau gaida!