Apskates objekti Skrundā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Ainaviskajā Ventas krastā ciemiņus gaida Skrunda. Apskates objekti aicina ceļotājus pāršķirstīt vēstures lappuses, kā arī nodoties dabas bagātību meklējumiem. Skrundas vārds rakstītos avotos pirmo reizi minēts 1253. gadā. Gadsimtu vēlāk Ventas krastā uzcelta Livonijas ordeņa pils, bet līdz mūsdienām tā nav saglabājusies. Netālu no ordeņa pilsdrupām deviņpadsmitajā gadsimtā uzcelta Skrundas muiža, viena no senākajām muižām Latvijā.

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Apskates vietas Skrundā īpaši piemērotas vēstures entuziastiem. Krāšņākais objekts pilsētā ir Skrundas muiža, kas cēli slejas gleznainā vietā Ventas krastā. Muižas kungu ēka celta klasicisma stilā. Muiža pieredzējusi ne tikai muižkungu smalko dzīvi, bet vēlāk kalpojusi arī par cietumu, aptieku, nabagmāju un skolu. Mūsdienās muiža ir pilnībā renovēta, un tajā tiek piedāvāta grezna atpūta viesnīcā un SPA kompleksā, kā arī romantiski laivu izbraucieni muižas dīķī.  
Acīgāki ceļinieki pamanīs, ka Skrundas ģerbonī attēlots dzelzceļa tilts, kas ir viens no Skrundas simboliem. Tas ir viens no vecākajiem tiltiem Latvijā, kam piemīt ne tikai vēsturiska nozīme, bet arī stratēģiska, tāpēc to aizliegts fotografēt, atrodoties tilta tuvumā. Tomēr aplūkot Skrundas simbolu neviens nav aizliedzis! 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Skrunda? Apskates objekti vilina arī dabas mīļotājus. Gar Ventu vijas pastaigu taka, ko iemīļojuši arī paši vietējie. Tuvu un tālu izslavēts Cieceres avota gardais ūdens. Netālu no Skrundas meklējamas vienas no gleznainākajām klintīm Kurzemē – Gobdziņu klintis. Tajās savu eju ievijusi otra garākā ala Kurzemē. Pavisam netālu urdz Gobdziņu gravas ūdenskritums, kas visiespaidīgāk izskatās pavasara palu laikā.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta dabas vērtībām bagātā Skrunda? Apskates objekti tevi jau gaida!