Apskates objekti Smiltenē

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Smiltenes vārds daudziem, visticamāk, asociējas ar sociālajos tīklos popularitāti guvušo Latvijas Stounhedžu, viltus meteorīta krāteri un “Smiltenes pienu”. Paši smiltenieši savu dzimto vietu dēvē par Latvijas šlāgermūzikas galvaspilsētu, jo tieši Smiltenē darbojas tādas grupas kā “Apvedceļš” un “Sestā jūdze”. Kāda īsti ir Smiltene? Apskates objekti aicina izbaudīt sakoptās mazpilsētas latvisko auru, ezerus un ainavisko dabu.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Smiltene ir ūdeņiem bagāta pilsēta. Cauri pilsētas sirdij līkumo Abuls, uz kura mākslīgi izveidoti trīs ezeri: Teperis, Vidusezers un Tiltlejas ezers. Apkārtnē atrodami arī citi ezeriņi un upītes, padarot Smiltenes ainavu gleznainu un pievilcīgu visiem, kuriem patīk doties pastaigās vai pārgājienos. Dabas apskates objekti Smiltenē mudina rast mieru un atpūsties no ikdienas steigas. Teperis zināms kā populāra atpūtas vieta, kur labiekārtota ezera promenāde, viesus priecē peldoša strūklaka, bet romantikas meklētājus uzrunā saliņa ezera vidū. Jau kopš senām dienām vietējie iecienījuši atpūsties arī pie Niedrāja ezera. Tam blakus atrodas vēl seši mežezeri, kas senākos laikos bijuši savienoti ar kanāliem, pa kuriem atpūtnieki vizinājušies ar laivām.

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Ko vēl piedāvā Smiltene? Apskates objekti aicina iepazīt arī vēstures ceļus. Par vissenākajām vēstures lappusēm stāsta Cērtenes pilskalns, kas lepojas ar savu divpadsmit metrus dziļo aizsarggrāvi, vienu no iespaidīgākajiem Latvijā. Ar viduslaiku vēsturi iepazīstina viduslaiku pilsdrupas Vidusezera krastā. Arhitektūras cienītājiem jāaplūko Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kas ir vienīgā krusta veidā būvētā baznīca Latvijā. Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta latviskā Smiltene? Apskates objekti tevi jau gaida!