Apskates objekti Talsos

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Izvietojusies deviņos pakalnos, daudzu mākslinieku iemīļotā pilsēta aicina savus viesus baudīt dabas bagātības un ainavisko vecpilsētu, atverot radošuma stīgu arī sevī. Kas ir šī pilsēta? Talsi! Apskates objekti aizvedīs gan sendienu noskaņās, gan ļaus nodoties atpūtai pie dabas krūts.

Apskates objekti vēstures un mākslas cienītājiem


Talsu vecpilsēta glīti iegūlusies starp diviem ezeriem – Talsu ezeru un Vilkmuižas ezeru. Senie koka nami un bruģētās ieliņas aicina doties nesteidzīgā pastaigā un izbaudīt Talsu šarmu. Burvīgs skats uz vecpilsētu paveras no labiekārtotās Talsu ezera promenādes. Mīlīgās mājiņas spoguļojas ezera ūdenī, bet blakus esošie pakalni padara skatu jo īpaši ainavisku. Pilsētas gleznaino ainavu novērtējuši daudzi mākslinieki. Talsu apskates objekti savā pulkā ierindo trīsdesmit četras pilsētvidē izvietotas mākslas darbu reprodukcijas, kas ļauj novērtēt, kā konkrēto vietu savos darbos interpretējuši tādi mākslinieki kā Konrāds Ubāns, Frederiks Fībigs, Inārs Helmūts un citi.  
Vēstures mīļotāji novērtēs Vilkmuižas ezeru, kas ir neparasts arheoloģiskais piemineklis un tiek uzskatīts par Talsu pilskalnam piederīgiem senkapiem. Ezera dzīlēs atrastas neskaitāmas kuršu senlietas, kas saskaņā ar ugunskapu tradīcijām nogremdētas ezerā.

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Ko vēl piedāvā Talsi? Apskates objekti dabas mīļotājiem rindojas brangā skaitā: Talsu pilskalns, Tiguļu kalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns, Ķēniņkalns, Sauleskalns, Leču kalns, Krievragkalns un Baznīckalns, ar to jau vien pietiek ideju skaistai pastaigai.  
Talsu ezers piedāvā baudīt ūdenspriekus, iznomājot laivu vai katamarānu un dodoties romantiskā izbraucienā. Talsu apkārtnē izstrādāti daudzi velomaršruti, kas sola aizvest kārtīgās ekspedīcijās.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti ainaviskie Talsi? Apskates objekti tevi jau gaida!