Apskates objekti Tukumā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Uz Tukumu var braukt gan pēc smukuma, gan pēc lieliski pavadītām brīvdienām. Tukums jau kopš seniem laikiem izslavēts kā rožu pilsēta un arī mūsdienās cenšas šo godu noturēt, rīkojot Rožu svētkus un pilsētas apstādījumus rotājot ar krāšņām rožu šķirnēm. Apskates objekti Tukuma novadā priecēs gan lielus, gan mazus. 

Apskates objekti vēstures un arhitektūras cienītājiem


Tukuma apskati ieteicams sākt ar Vectukuma iepazīšanu, jo tieši tur slēpjas pilsētas īstais šarms. Bruģētas ieliņas, seni koka nami un laternas uzbur deviņpadsmitā gadsimta noskaņu. Īpaša vērība jāpievērš greznajām māju durvīm, ko izdekorējuši prasmīgi galdnieki un kalēji. Vēsturiskais centrs iepazīstams Harmonijas, Zirgu, Lielās, Talsu, Jaunās un Dārza ielas apkārtnē.  
Vēstures cienītājus ciemos sauc pilsētā vecākās ēkas fragments – Pils tornis, kas palicis pāri no kādreizējās Livonijas ordeņa pils. Mūsdienās tornī ierīkots vēstures muzejs.  
Apskates objekti Tukuma novadā aicina iepazīt neskaitāmas pilis un muižas, to vidū klasicisma pērli Durbes pili, nocietinātas viduslaiku muižas paraugu Šlokenbekas muižu, Džordža Armitsteda medību un vasaras rezidenci Jaunmoku pili. 

Apskates objekti dabas mīļotājiem


Gleznainas apskates vietas Tukumā ciemos sauc arī dabas mīļotājus. Tukuma apkārtne var lepoties ar paugurainu reljefu, kas to padara par ideālu vietu aizraujošiem pārgājieniem.  
Tukumu tūrisma informācijas lapā pieejami dažādi maršruti, atliek vien izvēlēties savai gaumei tīkamāko. Pārgājienu laikā apskatāmi tādi ezeri kā Vella acs, Veļezers, Briežacs, Purvezers, Seklis. Īstus piedzīvojumu mīļotājus vilina  burvīgais Lāčupītes kanjons. Uz noslēpumainu pastaigu aicina Raudas mežs, kas apvīts ar leģendām un nostāstiem par vilkačiem un tiek uzskatīts par enerģētiski spēcīgu vietu. Ceļotājus gaida arī Āža kalns un Milzkalns.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauti daudzveidīgie apskates objekti Tukuma novadā? Tukums tevi jau gaida!