Apskates objekti Valmierā

Parādīt filtrus

Filter by type:

Loading results...


Valmiera, viena no senākajām pilsētām Latvijā, jau kopš 19. gadsimta zināma kā Vidzemes izglītības un rūpniecības centrs, kurā viena pēc otras laika gaitā uzplaukušas dažādas mācību iestādes un ražotnes, bet augstā cieņā vienmēr bijušas sportiskas aktivitātes un kultūras dzīve.  
Tieši no Valmieras puses nācis olimpiskais soļotājs Jānis Daliņš, kura vārdu joprojām godā vairākas vietas Valmierā. Teātra mīļus vilina Valmieras drāmas teātris, savukārt garšu kārpiņas palutināt sola “Valmiermuižas” brūvējumi. Sports un kultūra jau vairākus gadus savijas kopā velo kino festivālā “Kino pedālis”.  
Valmieras apskates objekti ciemos aicina visu vecumu ceļotājus ar dažādām interesēm, bet pilsētas viesus čalodama sagaida Gauja, kas sadala Valmieru gluži uz pusēm.

Apskates objekti dabas un aktīvās atpūtas mīļotājiem


Valmiera ir izcili piemērots galamērķis aktīvai atpūtai pie dabas krūts. Cauri novadam vijas gan Zaļo dzelzceļu tīkls, kas piemērots velobraucieniem, distanču slēpošanai un pārgājieniem, gan divi garo pārgājienu maršruti – Mežtaka un Sv. Jēkaba ceļš. Daudzi Valmieras apskates objekti izvietojušies gleznainajos Gaujas krastos, kas vilina doties romantiskās pastaigās un smelties dabas mieru. Laivotājus lustīgi sveicina slavenās Kazu krāces.  
Ģimenēm atbilstošas aktivitātes meklējamas Sajūtu parkā, kur drosminieki var ložņāt cauri šķēršļu joslai vienā līmenī ar koku galotnēm un pa trosi pāršļūkt pāri Gaujai, bet miermīlīgākas atpūtas cienītājiem piemērotāka būs Baskāju taka. Tikmēr mazos ķiparus uz nebēdnīgu dauzīšanos aicina Tīklu kubs. 

Apskates objekti vēstures cienītājiem


Daudzi apskates objekti Valmierā ļauj iepazīt pilsētas vēstures lappuses, zināmākais no tiem ir Sv. Sīmaņa baznīca, kuras celtniecības gads uzskatāms arī par Valmieras pilsētas aizsākumu. Baznīca ir viena no senākajām mūra celtnēm Latvijā.  
Blakus baznīcai meklējamas Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupas un atliekas no pilsētas nocietinājuma mūra, kā arī Vecā aptieka, kas lepojas ar senākā koka nama titulu Valmierā.  
Vai tavā brīvdienu plānā iekļauta šī pilsēta Gaujas krastos? Valmieras apskates objekti tevi jau gaida!